На березі Дніпра виявили останки людини, яка жила майже сім тисяч років тому

На Мамай-Горі над Дніпром археологи розкопали череп людини, яка жила майже сім тисяч років тому. Його знайшли на території неолітичного некрополю.

Як розповіла у Facebook співробітниця Інституту археології НАН України Інна Потєхіна, некрополь виявили у 2020 році. Його знайшли під час експедиції Запорізького університету під керівництвом українського археолога Геннадія Тощева.

За словами Потєхіної, останки розчистять, після чого його досліджуватимуть антропологи: “Ще трохи розчищення – і буде видно реальні риси обличчя давнього пращура, широке обличчя з вигнутим чолом, низькі прямокутні орбіти, мужні контури нижньої щелепи. Потім після дослідження та аналізу ДНК дізнаємося дещо про історію його життя та походження”.