Юні українці здобули найвищі нагороди на технологічній виставці в Малайзії

На одній із найбільших виставок технологій та інновацій Malaysia Technology Expo, MTE, що проходила у Південно-Східній Азії з 21 по 25 березня, юні українські винахідники отримали чергові нагороди, повідомляють у Малій академії наук України.

Переможці MTE з України отримали нагороди:

Золото

1. Ігор Клименко із Політехнічного ліцею Національного технічного університету України «КПІ» м. Києва.

Хлопець розробив квадрокоптер-міношукач, який допоможе швидко виявити вибухонебезпечні об’єкти на поверхні та під землею. Перевага такого пристрою – компактність та мобільність, оскільки його можна помістити у звичайний рюкзак. А ще під час місії розмінування міношукач Ігоря мінімізує участь людини у пошуку вибухонебезпечних об’єктів. Саме тому забезпечує повну безпеку військових та кардинально скорочує кількість жертв.

1. Юрій Сагайдак із Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при ЛНУ ім. І. Франка.

Молода людина винайшла новий метод протезування зору.
Інформація про перешкоди, що оточують людину, оперативно обробляється, кодується та передається людині через слуховий канал.

1. Ганна Фесун із Липоводолінської спеціалізованої школи Сумської області.

Дівчина розробила новий напрямок в образотворчому мистецтві – магнітомалювання.

1. Марія Котюк із Луцької гімназії №21.

Вторгнення чужорідних видів рослин знижує біологічний достаток екосистем, витісняючи аборигенні види. Один із таких — інвазійний вид — золотарник канадський (Solidago canadensis L.) Марія досліджувала роль інвазійних рослин у сучасному флорогенезі міста Луцьк.

1. Дмитро Давиденко з Донецької області, Великоновосілківської школи №2.

Дмитро виступав із проектом розумної теплиці на автономному харчуванні на базі мікроконтролера Arduino. Така майже не потребує втручання людини. Потрібно тільки садити та збирати врожай.

Срібло

1. Діана Богатир із Старокостянтинівського ліцею Хмельницької області ім. М. Рудяка.

Розробила UV Cleaner – пристрій для дезінфекції поверхонь та речей, виготовлений на основі сучасних ультрафіолетових світлодіодів.

1. Михайло Степанов із Валковського ліцею ім. О. Масельського, Харківська область.

Досліджував фізико-географічну характеристику річки Турушка.

1. Андрій Демченко із Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ».

Хлопець створив Smart Pot — автоматизовану систему підтримки мікроклімату під час вирощування рослин, розроблену з урахуванням плати stm32. Пристрій допомагає вирішити питання поливу свійських рослин та мікрогринів.

1. Катерина Лагун, навчальний заклад: Комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання №28 Дніпровської міської ради.

Досліджувала зміни нейропластичності при розвитку гіперглікемії та онтогенезу.

1. Микита Мудрий із Ліцею-школи №14 Донецької області.

Микита розробив програмний комплекс для захисту програмного забезпечення від аналізу та декомпіляції. Його проект можна використовувати для навчання фахівців із кібербезпеки.