uk

Стратегічна сесія щодо напрацювання Дорожньої карти європейської інтеграції освіти і науки

24 травня 2023 року, за участю заступника міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Євгена Кудрявця відбулася стратегічна сесія щодо напрацювання Дорожньої карти європейської інтеграції. За даними соцопитувань групи «Рейтинг», 87% українців проголосували б за вступ до Європейського Союзу, якщо б проводився відповідний референдум. Саме тому важливо створити Дорожню карту гармонізації секторальних політик та законодавства у сферах освіти і науки з acquis ЄС, розроблену за методологією RBM (results-based management) та з обов’язковим застосуванням людиноцентричного підходу.

Мета створення такої карти, щоб здобувачі освіти, освітяни та науковці користувалися перевагами членства України у ЄС, розвивалися та мали змогу реалізовувати свій потенціал.

Шлях до євроінтеграції — це не лише про формальне виконання Угоди про асоціацію та всіх вимог. Перш за все йдеться про культурні злами:

  • Пріоритет на зміст та сенс, а не формальне виконання. Освіта і наука — ті стовпи, які допомагають нам інтегруватися в європейську систему цінностей ще з дитсадка та школи.
  • Наші громадяни мають упевнено ідентифікувати себе як українці і як члени європейської спільноти. 
  • Кожен українець і українка мають стати конкурентоспроможними на рівні з громадянином будь-якої іншої європейської держави.

Результатом стратегування стане Дорожня карта, яка сформує візію, міститиме конкретні кроки, а також структурує роботу у сфері європейської інтеграції освіти і науки.

У заході взяли участь віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина, народні депутати Роман Грищук та Вадим Галайчук, представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України, Національного агентства кваліфікацій, Національного агентства забезпечення якості вищої освіти, Міністерства закордонних справ України, Міністерства молоді та спорту України, Національного фонду досліджень, Державної служби якості освіти, Українського центру оцінювання якості освіти, Представництва ЄС в Україні, Команди підтримки реформ при МОН, Національної академії наук України та, звісно ж, Міністерства освіти і науки України.

Читайте також: