Виробництво “блакитного” водню створює більше парникових викидів, ніж пряме спалювання газу, нафти та вугілля в якості палива. До такого висновку прийшли вчені Корнельського і Стенфордського університетів. Своє дослідження вони опублікували в журналі Energy Science & Engineering.
Як пояснили вчені, процес виробництва “блакитного” водню пов’язаний з великими енерговитратами і неминучими витоками метану в атмосферу, чия здатність створювати парниковий ефект в десятки разів вище, ніж в СО2. У сумі ці ефекти призводять до того, що виробництво “блакитного” водню на 20% “брудніше” за спалювання вугілля або природного газу, і на 60% – спалювання дизельного палива.
Автори дослідження зробили висновок, що “блакитний” водень “не має ніякого значення для поліпшення навколишнього середовища”, і запропонували вилучити його з переліку альтернатив видів палива.
Вони вважають кращим варіантом “зелений” водень, який виробляють електролізом води з використанням відновлюваної електроенергії. Побічним продуктом в цьому процесі є кисень. У той же час ця технологія не дозволяє виробляти енергоресурс в достатніх обсягах. А ціна “зеленого” водню становить $ 3-8 за кілограм, що робить його використання нерентабельним.