Їжа, забруднена свинцем, вважається серйозною загрозою для здоров’я не тільки немовлят і маленьких дітей. В цей час ЄС посилює обмеження. Причина — тривожні висновки.
В рамках європейського плану боротьби з раком в цей понеділок набрали чинності нові обмеження на вміст свинцю в різних харчових продуктах.
Більш суворі або додаткові максимальні рівні застосовуються, наприклад, до дитячого харчування, спецій, вин і солі. В майбутньому, для більшості видів солі буде дозволено вміст не більше 1,0 міліграма на кілограм.
Для вин він буде знижений з 0,15 до 0,10 міліграма на кілограм з урожаю 2022 року. Починаючи з вівторка, також будуть введені нові обмеження щодо вмісту кадмію для ряду сортів фруктів, овочів і зернових, а також олійних культур.
Заклопотаність європейської влади
“В рамках Європейського плану дій по боротьбі з раком ми прагнемо до подальшого зниження рівня канцерогенних інгредієнтів”, — заявила комісар ЄС з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес в інтерв’ю газеті Deutsche Presse-Agentur, коли нові правила набрали чинності.
Вона сказала, що цей крок є ще одним конкретним прикладом того, що ЄС завжди ставить споживача на перше місце, коли мова йде про харчові продукти.
Підставою для введення нових обмежень на вміст токсичного і канцерогенного важкого металу свинцю послужили висновки про те, що не існує порогу, нижче якого можна з упевненістю виключити шкоду для здоров’я людини.
Крім того, Європейське управління з безпеки харчових продуктів недавно висловило занепокоєння тим, що нинішній вплив свинцю на раціон може вплинути на неврологічний розвиток плода, немовлят і дітей.
Плануються подальші заходи
Порівняно високі рівні свинцю були виявлені в минулому в водоростях, рибі, морепродуктах і харчових добавках. Однак, за даними німецького Федерального міністерства охорони навколишнього середовища, інші харчові продукти, такі як зернові продукти або овочі, також можуть вносити значний вклад у споживання свинцю, попри порівняно низькому рівню вмісту свинцю, оскільки вони споживаються у великих кількостях.
Європейський план боротьби з раком був представлений в лютому і передбачає ряд інших заходів на додаток до нових граничних значень. До них відносяться, наприклад, програма ЄС з профілактичного обстеження раку і загальноєвропейська мережа онкологічних центрів.
Джерело: The Epoch Times