uk

На правому березі Києва встановили три пункти моніторингу якості повітря

У Києві встановили три стаціонарні пости моніторингу повітря на правому березі. Пункти стануть частиною єдиної міської системи європейського зразка, передає itc.ua

Пости оснащено сучасними аналізаторами для визначення концентрації в атмосферному повітрі таких шкідливих речовин як пил, діоксид азоту (NO2), діоксид сірки (SO2), оксид вуглецю (CO), приземний озон (O3). Уже до кінця місяця дані цих постів будуть виведені у режимі реального часу на онлайн-мапу.

Нові пости встановлюють на проспекті Науки, 72/2 (Голосіївський район), на проспекті Правди, 64-Г (Подільський район) та на вулиці Щусєва, 20 (Шевченківський район).

Аналогічні пости працюють вже рік на лівому березі Києва – на вулиці Архітектора Вербицького, 26 (Дарницький район) та Харківському шосе, 7/1 (Дніпровський район). Із введенням в експлуатацію цьогорічного обладнання таких постів працюватиме вже п’ять.

«Наразі будівельні роботи вже завершені, підключене живлення, і дані моніторингу вже виводять на спеціальні монітори, у процесі – IT-роботи та виведення роботи постів на онлайн-карту, – пояснив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. – Таким чином, ми вже охопили і правий, і лівий береги міста, тож матимемо дані про загальний стан повітря, його зміну, залежно від пори року, погоди, тиску й вологості, зміни напрямку вітру».

Отриманими даними міська влада керуватиметься для впровадження оперативних заходів, таких як поливання вулиць, щорічне висадження дерев у вигляді «зелених бар’єрів» як на проспекті Миколи Бажана, так і для реалізації більш глобальних проектів – переоснащення заводу «Енергія», встановлення фільтрів на Дарницькій ТЕЦ.

Виробниками обладнання є ENVItech (Словаччина), Vaisala (Фінляндія), Horiba (Японія), Teltonika (Латвія) і TP-Link (Китай). Обладнання та програмне забезпечення постів відповідає європейським стандартам, зокрема, директивам ЄС та рекомендаціям ВООЗ. Системи з аналогічним принципом роботи працюють у Лондоні, Парижі, Мюнхені та інших європейських містах. Вартість встановлення одного посту складає 11,6 млн гривень.

Київ підписав меморандум з КНУ ім. Тараса Шевченка та ЛУН Місто Air про дослідження якості повітря. Також столична влада пообіцяла розширити мережу моніторингу якості повітря та додати сповіщення про його стан у міський застосунок «Київ Цифровий».