CERIC об’єднує в собі сучасну науково-дослідницьку інфраструктуру країн Центральної та Східної Європи задля забезпечення розвитку науки та промисловості в галузі дослідження матеріалів, біоматеріалів і нанотехнологій та надає відкритий доступ до цієї інфраструктури. Спільне використання провідних національних дослідницьких інфраструктур європейських країн дозволяє знаходити інноваційні рішення суспільних проблем у сферах енергетики, охорони здоров’я, харчування, культурної спадщини тощо. CERIC-ERIC надає доступ через єдину точку входу до понад 50 зразків сучасного складного технологічного обладнання, розташованого в 9-ти країнах Європи.Детальний опис можливостей CERIC https://www.ceric-eric.eu/
У відповідності до сучасних викликів CERIC нарощує свої потужності в галузі енергетичних матеріалів. Задля досягнення поставлених завдань та розширення можливостей консорціуму протягом поточного року буде оновлено деякі джерела частинок/інструменти. На першому етапі основна частина оновлень будуть спрямовані на забезпечення дослідження батарей і джерел живлення.
Консорціум CERIC-ERIC оголошує відкритий конкурс пропозицій на доступ до сучасного обладнання в тому числі до двох нових лабораторій: Ультрафіолетовий лазер Фонду досліджень і технологій – Hellas (ULF-FORTH) у Греції та Джерело випромінювання для рентгенівської поглинаючої спектроскопії LISA @ ESRF.
Додаткове обладнання, доступ до якого планується надати доступ консорціумом CERIC-ERIC:
- Джерело м’якого рентгенівського випромінювання PHELIX@SOLARIS
- Адсорбційна рентгенівська спектроскопія SOLABS@SOLARIS
- Скануючий рентгенівський мікроскоп DEMETER-STXM@SOLARIS
- Електронна спектроскопія при тисках близьких до атмосферних EnviroESCA@Charles University.
Граничний термін подання пропозицій:
• 1 березня 2022 року – для попередньої оцінки подання з можливістю внесення поправок і покращення вашої заявки.
• 31 березня 2022 року – рекомендовано тільки для досвідчених користувачів.
Докладнішу інформацію шукайте за посиланням: https://www.ceric-eric.eu/users/call-for-proposals/
Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України