uk

Національні парки і заповідник України потребують допомоги під час війни

Приблизно 4 мільйони га України займають природоохоронні території – заповідники, національні парки тощо. Багато регіонів України сьогодні охоплені воєнними діями унаслідок російської агресії. Значних втрат при цьому зазнають і природоохоронні об’єкти, зауважує Українська Природоохоронна Група – UNCG.

Природні екосистеми потерпають через фортифікаційне будівництво, пошкодження їх вибухами, військовий транспорт тощо; ліси згорають та переживають неконтрольовану заготівлю деревини на військові потреби та обігрів.

Ті природоохоронні території, що мають спеціальні адміністрації, позбавлені можливості отримати фінансування, а такі як Асканія-Нова і зоопарки – навіть можливості купувати корми тваринам. Частина нацпарків опинилася в зоні гуманітарної кризи і їх працівники не можуть навіть мати елементарного забезпечення своїх власних життєвих потреб.

Реальний рівень шкоди об’єктам природно-заповідного фонду через війну оцінити не можливо. Адже в багатьох місцях тривають активні бойові дії, створюються численні обмеження для природоохоронної діяльності на тимчасово окупованих територіях. У деяких випадках допомога має відбуватися досить швидко, як у випадку кризи із забезпеченням кормом диких тварин в біосферному заповіднику Асканія-Нова імені Ф.Е. Фальц-Фейна.

Подібні проблеми існують також в інших об’єктах ПЗФ, де є велике поголів’я диких тварин, зокрема це Миколаївський, Київський та Харківський зоопарки, Національні природні парки «Азово-Сиваський», Джарилгацький, природний заповідник «Єланецький степ» тощо.

В останні дні природоохоронцям вдалося оперативно зібрати кошти та почати допомагати деяким заповідникам і нацпаркам із найбільш кричущими потребами. Проте тих коштів поки замало навіть, щоб врятувати працівників окупованих нацпарків від гуманітарної кризи. Щоб оперативно допомогти заповідним об’єктам України з зони впливу військових дій або на тимчасово окупованих територіях Українська природоохоронна група розширяє кампанію збору коштів на підтримку національних парків і заповідників.

Ми просимо Вас допомогти не лише Асканії-Нова, а щонайменше 12 установам природно-заповідного фонду вздовж Азово-Чорноморського узбережжя, а також вздовж східного і північного кордонів України. Звіт про допомогу буде опублікований після завершення бойових дій, разом з керівництвом заповідників. За лінком https://uncg.org.ua/pidtrymaty/ рахунки для внесків у гривні та іноземній валюті”, – додають природозахисники.

УВАГА У цільовому призначенні просимо просто вказувати «благодійний внесок». 100% коштів, що надійдуть на ці рахунки до завершення війни будуть скеровані винятково на потреби заповідників і національних парків.