У Європейському екологічному бюро, яке є голосом своїх членів та громадян ЄС, рішуче засудили дії росії та висловили свою підтримку Україні у боротьбі з окупантом. Вони також звернулись до усіх міністерств закордонних справ країн-учасниць Конвенції Еспо та постійних представництв ООН у таких країнах із закликом запровадити «No War Zone» в Україні в місцях розташування АЕС.
Наразі безпека на Чорнобильській, Запорізькій, Хмельницькій, Рівненській та Південно-Українській АЕС знаходиться у фокусі розгляду Комітету з імплементації Конвенції Еспо, – зазначають у EEB.
У ЕЕВ закликали сторони-учасниці Конвенції:
- запровадити «No War Zone» в Україні в місцях розташування АЕС;
- надати Україні технічну допомогу;
- забезпечити незалежний нагляд з боку відповідних міжнародних органів.
У організації вважають, що це створить підґрунтя для безпечного функціонування АЕС в Україні, тобто такого, що відповідає цілям Конвенції.
Нагадаємо, що Україна 19 березня 1999 року ратифікувала Конвенцію про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті – Конвенцію Еспо. Цей міжнародний договір зобов’язує держави здійснювати оцінку впливу на довкілля комерційних проєктів у випадку, якщо такі проєкти можуть вплинути на довкілля іншої держави. На сьогодні, разом з Україною, учасниками Конвенції Еспо є 43 країни та Європейський Союз.