Заява Комітету з прав людии (CHR) щодо нападів на охорону здоров’я в Україні

Комітет з прав людини (CHR) Національної академії наук, техніки та медицини США дуже стурбований повідомленнями про невибіркові військові напади в Україні, які охоплювали медичні заклади.

Такі атаки становлять серйозний ризик для лікарів, медсестер і пацієнтів і позбавляють тих, хто потребує основних послуг. Крім того, напади на медичних працівників, лікарні та інші медичні установи заборонені міжнародним правом прав людини та гуманітарним правом.

CHR рішуче підтримує глобальні заклики поважати та захищати доступ до медичної допомоги в Україні та в будь-яких конфліктних ситуаціях, а також підтверджує, що медичні працівники, які надають необхідну допомогу хворим і пораненим, не повинні бути мішенню.

Ми вітаємо рішення, прийняте прокурором Міжнародного кримінального суду, розпочати розслідування можливих військових злочинів, скоєних російськими військовими в Україні, та домагатися відповідальності за порушення міжнародного права.

Таке розслідування має включати випадки насильства щодо охорони здоров’я та напади на наших колег.

COMMITTEE ON HUMAN RIGHTSMARTIN CHALFIE†
Chair