Як сильно опромінились російські окупанти у зоні відчуження та чи повезли з собою радіацію в Білорусь та Росію? Про це порталові «LIGA.net»розповіла старший науковий співробітник Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України кандидат біологічних наук Олена Паренюк.
Олена Паренюк порахувала, що якби хтось із людей провів місяць в окопі на території Рудого лісу, то він точно наразив би своє здоров’я на серйозну небезпеку.
«Власне, ніякого здоров’я після цього не лишиться, — каже вона. — Але слід розуміти, що отримана в такий спосіб доза все одно значно нижча за ту, яка може викликати гостру променеву хворобу. Тому не треба тішити себе фантазіями, що в зоні відчуження окупантів вбивають радіонукліди та мавки».
Все ж є серйозні підстави думати, що окупанти в зоні відчуження встигли отримати дозу радіації, яка упродовж наступних років може коштувати їм не просто здоров’я, а навіть життя. Про це, зокрема, свідчить повідомлення Генерального штабу ЗСУ, згідно з яким в Гомельському республіканському науково-практичному центрі радіаційної медицини та екології людини, перебувають нібито «поранені» військовослужбовці ЗСУ РФ, які насправді отримали значні дози опромінення в Чорнобильській зоні відчуження.
«Якщо вашим городом проїхала російська техніка, яка до цього побувала у зоні відчуження, то я б радила перевірити вміст радіонуклідів у ґрунті. Для цього можна звернутися у санстанцію, чи в якусь із наукових установ», — каже Олена Паренюк і водночас підкреслює, що це її приватна думка, яка може не збігатися з офіційними рекомендаціями з цього приводу».
Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України