14 березня у Міністерстві освіти й науки України відбулася зустріч з молоддю для проходження стажування на базі директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик.
Основна мета стажування – залучити молодих мотивованих та амбітних спеціалістів до роботи на державній службі, ознайомити зі специфікою діяльності Міністерства та набути досвід в апараті виконавчого органу влади.
Державний секретар Міністерства освіти і науки України Сергій Захарін під час зустрічі зазначив, що нам важливо відкрити двері кабінетів, аби залучити здобувачів освіти до генерації нових освітніх реформ.
На ній були присутні здобувачі освіти з Національного університету «Києво-Могилянська академія», Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського університету імені Бориса Грінченка, Державного торговельно-економічного університету, Національного авіаційного університету.
Молодь виявила бажання брати участь у розвитку науки й освіти в Україні, просувати сучасні ідеї, погляди й сприяти трансформації освіти на краще. Стажистам запропонували взяти участь за напрямами діяльності:
- координація політик у сферах європейської та євроатлантичної інтеграції в межах компетенції МОН;
- координація залучення, використання та моніторинг міжнародної технічної допомоги за програмами та проєктами, бенефіціаром та/чи реципієнтом яких є МОН;
- взаємодія з Апаратом Ради національної безпеки і оборони України щодо санкційної політики усфері освіти і науки;
- координація нових проєктів та ініціатив МОН, Державної служби якості освіти та підвідомчих закладів та установ у сфері освіти і науки; співпраця та комунікація з органами учнівського та студентського самоврядування;
- інформаційний, комунікаційний супровід, аналітичне забезпечення прийняття управлінських рішень у сфері міжнародного співробітництва, зокрема європейської інтеграції;
- забезпечення рівності прав та можливостей жінок та чоловіків у сфері освіти.
Учасники зустрічі обрали напрям стажування відповідно до зацікавлень та амбіцій. Кожен з них матиме змогу долучитися до напрацювання та аналізу нормативно-правових актів, міжнародних документів, проєктів Європейського Союзу, співпраці з міжнародними партнерами, здобути нові знання, розвинути лідерські якості та долучитися до процесів державотворення.
Міністерство освіти і науки України зацікавлене у співпраці з молодими фахівцями. Першочергове завдання МОН – підвищити престиж служби в органах місцевого самоврядування, рівень обізнаності молоді з питань державного управління та служби в органах влади й удосконалення системи відбору талановитої молоді з можливістю подальшого зарахування найкращих представників стажування в органи державної влади та до кадрового резерву.
Стажисти МОН матимуть можливість отримати офіційну та постійну роботу.
Читайте також:
- Реформа Національних академій: що зроблено?
- Потрібні нові ідеї! Нові рішення. Відкритий лист до наукової спільноти України
- Де садити білу акацію та червоний дуб?
- Кому керувати національним парком
- Відкритий лист науковців України та діаспори
- PhD-Порядок: досвід застосування та перспективи вдосконалення