В умовах повномасштабної війни росії проти України вкрай важлива підготовка фахівців, які виконуватимуть якісну фізичну реабілітацію постраждалих, як дорослих, так і дітей. Зростає затребуваність таких фахівців у закладах охорони здоров’я, а відтак і популярність спеціальностей 225 «Медична психологія» та 227 «Терапія та реабілітація», рлзповіли у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця.
Цього навчального року кафедра педіатрії післядипломної освіти Національного медичного університету імені О.О. Богомольця вперше прийняла студентів-другокурсників на цикл фізичної терапії в педіатрії, що дозволить їм отримати необхідні знання та надалі надавати якісні і професійні послуги.
Завідувач кафедри педіатрії післядипломної освіти, професор Юрій Марушко відзначає, що спільно з кафедрою фізичної реабілітації та спортивної медицини, яку очолює професорка Олена Дорофєєва, опрацьовано та затверджено робочу навчальну програму для спеціалізації 227.1 «Фізична терапія» відповідно до оновленого плану підготовки магістрів.
Наразі практичні заняття для студентів проходять на одній із основних клінічних баз кафедри – дитячій клінічній лікарні №3 Солом’янського району м. Києва. Тут облаштовано та повноцінно функціонує відділення реабілітації, оснащене сучасними тренажерами та відповідним обладнанням. Лікар-фізичний терапевт та персонал відділення діляться зі студентами досвідом роботи, залучають їх до виконання різноманітних процедур. Вони виконують обстеження пацієнтів, залучені у процес реабілітації осіб з функціональними та руховими порушеннями.
Поглиблення теоретичних знань з клінічної педіатрії та удосконалення фахової практичної підготовки сприятиме формуванню компетентних спеціалістів у галузі фізичної терапії.
Читайте також:
- Цифрові рішення для енергетики
- Як Україні стати інноваційним центром Східної Європи
- Сергій ПАСКЕВИЧ: У жодній ситуації, навіть тій, що здається безвихідною, не можна опускати руки
- Картографи міжзоряних шляхів
- Це наче людству подарували новий крутий конструктор
- Віктор ДЕМЧЕНКО: «Сподіваюся, мій досвід допоможе «зблизити» наукові світи вищої освіти й дослідницьких інститутів»
- Напівпровідникова галузь: потрібні державні рішення