20 жовтня у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбувся традиційний міжгалузевий науково-практичний симпозіум із міжнародною участю «Сучасні технології медичного матеріалознавства в онтобіології. Технології заміщення дефектів при бойових ушкодженнях». Симпозіум об’єднав лікарів з різних галузей медицини, науки та промисловості, фахівців провідних установ НАН та НАМН України. До роботи долучилися керівники клінік ушкоджень військово-медичних центрів України. Свої доповіді із зазначеної теми представили науковці Англії, Туреччини та Польщі.
У заході взяли участь ректор НМУ, професор Юрій Кучин і проректор з науково-педагогічної роботи та інновацій, професор Сергій Земсков. Відкриваючи роботу науково-практичного заходу, ректор відзначив актуальність і важливість теми заміщення дефектів при бойових ушкодженнях. Вона має важливе практичне значення в контексті боротьби із наслідками війни. Важливим є і виробництво вітчизняних медичних матеріалів, аби не залежати від закордонних поставок. Відтак наукові напрацювання в цьому напрямку спрямовані на покращення здоров’я та якості життя пацієнтів.
Захід відбувся у змішаному форматі. У своїх доповідях лікарі, матеріалознавці, мікробіологи, хіміки, інженери та техніки ділилися науковим та практичним досвідом. Наш Університет на науковому форумі представляли вчені кафедр травматології, стоматології, дитячої хірургії та мікробіології.
Доповідачі у промовах акцентували увагу на командному, мультидисциплінарному підході до надання допомоги важкій категорії пацієнтів із залученням спеціалістів різних галузей медицини, науки і техніки. Досвід науковців кафедри травматології та ортопедії, яку очолює професор Олександр Бур’янов, представив доцент Володимир Чорний. Він розповів про останні досягнення лікарів кафедри та науковців Інституту ортопедії та травматології у використанні імплантаційних матеріалів для заміщення дефектів кісткової тканини при бойових травмах кінцівок.
Своєю чергою завідувач кафедри щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій Інституту післядипломної освіти НМУ, професор Андрій Копчак поділився досвідом лікування вогнепальних травм щелепно-лицевої ділянки із використанням сучасних матеріалів, 3D-друку та мікросудинної пересадки тканин. А доцент кафедри Роман Паливода розповів про використання сучасних технологій у лікуванні дефектів і деформацій кісток обличчя. Відтак на кафедрі створили і встановили щелепно-лицевим хворим понад 500 специфічних пацієнт-конструкцій.
У рамках проведення заходу відбулися два майстер-класи і виступили понад три десятки доповідачів із різних галузей. Майстер-клас з алгоритму лікування кісткових дефектів при бойовій травмі кінцівок із використанням сучасних технологій провів співробітник профільної кафедри, полковник медичної служби Юрій Клапчук. Змістовну доповідь підготував полковник Дмитро Лось. Він розповів про систему надання допомоги постраждалим з бойовою травмою кінцівок, продемонстрував розробки вітчизняних науковців у наданні медичної допомоги в умовах бойових дій: захисні елементи, набори медичних інструментів тощо.
Науково-практичний симпозіум став черговим кроком у консолідації провідних фахівців, котрих об’єднує спільна мета – забезпечити спеціалізоване та високотехнологічне лікування пацієнтів з бойовими травмами, відновити їхню працездатність і подальшу соціалізацію.
Пресцентр НМУ
Читайте також:
- Енергетична система України стане більш стійкою і надійною
- Цифрові рішення для енергетики
- Як Україні стати інноваційним центром Східної Європи
- Сергій ПАСКЕВИЧ: У жодній ситуації, навіть тій, що здається безвихідною, не можна опускати руки
- Картографи міжзоряних шляхів
- Це наче людству подарували новий крутий конструктор