Про це ректор КНУ Володимир Бугров розповів в інтерв’ю «Голос України»
За його словами, університетська спільнота спрямовує великі зусилля на майбутню Перемогу. Так, Військовий інститут КНУ імені Тараса Шевченка та Інститут Управління державної охорони України КНУ імені Тараса Шевченка готують кадри для армії та силових відомств. Цього року університет почав підготовку військових капеланів. Заклад створює багато інноваційних технологій для зміцнення обороноздатності.
“Реалізовуємо програми для збереження ментального здоров’я та подолання травми війни. Цей напрям розвивають на Факультеті Психології КНУ імені Тараса Шевченка, в Інституті психіатрії КНУ, у відділенні «Військова психологія» Військового інституту, а також в Психологічній службі КНУ імені Тараса Шевченка”, – зазначив ректор.
За участі університету цього року відкрито українські студії в університеті Единбурга в Шотландії, в Кільському університеті в Німеччині, в Лундському університеті у Швеції, у Загребському університеті в Хорватії, в Амстердамському університеті в Нідерландах, у словацьких університетах імені Коменського у Братиславі та Костянтина Філософа у Нітрі, поновлено в університеті Гранади в Іспанії. За словами Бугрова, це теж складова Перемоги й можливість доносити правду про російську агресію до світової академічної спільноти.
Важлива складова Перемоги – покарання винних. Це можливо шляхом трибунал щодо злочину агресії росії проти України. Університет вистуає майданчиком для обговорень, напрацьовує юридичні процедури й готує фахівців, зауважив ректор. Так, на базі Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка відбулася наукова конференція, присвячена цій темі. У ній брали участь випускник нашого університету суддя Європейського суду з прав людини Микола Гнатовський та посол з особливих доручень МЗС України, представник України в Міжнародному суді ООН Антон Кориневич, наш викладач і випускник.
Читайте також:
- Відбулася щорічна конференція Академії наук вищої школи
- Голова Наукового комітету Олександра АНТОНЮК: «Швидкі й прості рішення не завжди є правильними — це я можу засвідчити як математик»
- Йон Фоссе і його «невимовне»
- Науковому товариству імені Шевченка — 150 років
- Культурна спадщина і новий світопорядок
- І зварювання, і 3D-друк