Науковець загинув 30 грудня під час артобстрілу в Харківській області. Цього тижня він мав би зустріти своє 38-річчя…
Руслан Шуліпа навчався у СумДПУ імені Макаренка, працював в Інституті прикладної фізики НАН України, керував аналітичним прискорювачем, розробляв для нього автоматичний прилад для вимірювання характеристик пучка іонів, повідомив головний редактор «Суспільного.Суми» Андрій Крамченков.
У четвер, 4 січня, о 12:00 Героя відспівають у Свято-Воскресенському кафедральному соборі (пл. Незалежності, 19), а о 13:15 поховають на Алеї Слави Баранівського кладовища у місті Суми.
Це 76-е ім’я у списку втрат серед науковців, який веде спільнота “Моя наука”. (https://my.science.ua/vijna-ta-nauka-ukrayinski-vtraty/… )
Ініціативу започаткувала науковиця Христина Семерин. На своїй сторінці у фейсбуці вона пише:
“Будь ласка, нагадуйте іноземцям про непоправні втрати української науки. Коли бачите стипендії для “постраждалих від війни” російських учених, безсоромні коментарі на підтримку цих інтелектуальних слимаків, або сліди московських нафтодоларів у західній науці… За півтора року я написала десятки листів і коментарів із таких приводів. Дещо змінювалося, дехто слав відписки, деякі хитромудрі славісти писали образливі простирадла, а московські професорки звинувачували в русофобії. Головне — не мовчати”.
Читайте також:
- Відбулася щорічна конференція Академії наук вищої школи
- Голова Наукового комітету Олександра АНТОНЮК: «Швидкі й прості рішення не завжди є правильними — це я можу засвідчити як математик»
- Йон Фоссе і його «невимовне»
- Науковому товариству імені Шевченка — 150 років
- Культурна спадщина і новий світопорядок
- І зварювання, і 3D-друк
- Як у Європі бережуть довкілля або чи треба нам еко-ЄС