uk

Українська делегація взяла участь у роз’яснювальних зустрічах України та Європейської Комісії

17 травня 2024 року українська делегація взяла участь у роз’яснювальних зустрічах України та Європейської Комісії в рамках офіційного скринінгу національного законодавства на відповідність acquis (праву) ЄС за переговорними розділами 25 «Наука та дослідження» та 26 «Освіта та культура». 

Експерти Європейської Комісії надали ґрунтовні роз’яснення щодо особливостей імплементації актів ЄС у сферах науки, досліджень, інновацій, освіти, культури, молоді та спорту та цінні рекомендації для досягнення поставлених цілей та завдань. 

Наступним етапом очікується проведення білатеральних зустрічей, де українська сторона буде інформувати європейських колег про актуальний стан справ у секторах, існуючі виклики та очікування від гармонізації українського законодавства до норм права ЄС.

В результаті скринінгу будуть визначені пріоритети ключових реформ (benchmarks) для відповідних сфер та переговорних розділів в цілому. За результатами скринінгу Єврокомісія представить звіт, на основі якого Рада ЄС ухвалить рішення про відкриття переговорів за розділами.

Читайте також: