Міжнародний семінар «Моніторинг науково-технічного та інноваційного розвитку України» (АНОНС)

30 травня 2024 року відбудеться міжнародний семінар «Моніторинг науково-технічного та інноваційного розвитку України». Організатори заходу – Інститут економіки та прогнозування НАН України, Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій і Європейська економічна комісія ООН.

Про тему семінару

Інновації відіграють важливу роль практично в усіх галузях економіки та в повсякденному житті людей у всьому світі. Саме на них будується майбутнє Європейського Союзу, про що чітко зазначено у документі “A New European Innovation Agenda”, схваленому в липні 2022 року.

Для формування та реалізації ефективної національної політики у сфері науки й інновацій необхідні релевантна інформація про різні аспекти розвитку науки й інновацій та визначення зв’язку з економічним зростанням.

Отже, зростає актуальність моніторингу й оцінювання науково-технічного й інноваційного розвитку, а ця діяльність потребує впровадження нових підходів для своєчасного реагування на нові явища та тренди.

Питання до обговорення:

• проблеми статистичного вимірювання науково-технічної та інноваційної діяльності в Україні та світі;
  • моніторинг науково-технічної діяльності бізнес-сектору: як отримати надійні дані;
  • виклики моніторингу наукового та інноваційного розвитку під час війни та повоєнний період та шляхи їх вирішення;
  • формування дієвої системи моніторингу науково-технічного та інноваційного розвитку України.

Серед спікерів семінару:

• Президент Національної академії наук України академік Анатолій Загородній;
  • директор Інституту економіки та прогнозування НАН України академік Валерій Геєць;
  • заступник міністра освіти і науки України Денис Курбатов;
  • заступник міністра економіки України Віталій Кіндратів;
  • голова Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій доктор фізико-математичних наук Олександра Антонюк;
  • директорка Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій Олена Орлюк;
  • керівник секції з інноваційного розвитку та конкурентоспроможності Європейської економічної комісії ООН Ральф Гайнрих;
  • завідувач відділу інноваційної політики, економіки та організації високих технологій Інституту економіки та прогнозування НАН України член-кореспондент НАН України Ігор Єгоров та інші.

Початок семінару – о 10:00.

Формат: змішаний (офлайн і онлайн на платформі Zoom).

Робочі мови: українська, англійська.Для участі у семінарі необхідно заповнити реєстраційну форму.

Із запитаннями звертайтеся, будь ласка, на скриньку: innovation@ief.org.ua

ANNOUNCEMENT