Всеукраїнський симпозіум-пленер «Щоб наблизити день радости і сонця» до 160-річчя Михайла Коцюбинського, 100-річчя Сергія Параджанова та 60-річчя кінофільму «Тіні забутих предків» (АНОНС)

6–8 вересня 2024 року у Львові та в селищі Верховина і селі Криворівня (Івано-Франківська область) триватиме всеукраїнський симпозіум-пленер «Щоб наблизити день радости і сонця» до 160-річчя Михайла Коцюбинського, 100-річчя Сергія Параджанова та 60-річчя кінофільму «Тіні забутих предків». Співорганізатори заходу – Уповноважений із захисту державної мови, Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Інститут Івана Франка НАН України, Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України, Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Верховинська районна державна адміністрація, Верховинська селищна рада.

У програмі симпозіуму:

6 вересня — відкриття симпозіуму, вітальна частина та наукові доповіді;

7 вересня — мандрівка в гори, науковий пленер;

8 вересня — круглий стіл ««Тіні забутих предків» – віковічний пам’ятник Гуцульщині: час, творці й залаштунки кінофільму» (розмова про основних творців і популяризаторів «Тіней…»: Сергія Параджанова, Івана Чендея, Мирослава Скорика та інших).

Тематичні напрями до обговорення:

• «Бо все життя моє в літературі»: естетика і поетика творчости Михайло Коцюбинського;
  • «Був він мовно всеукраїнським письменником»: мовосвіт Михайла Коцюбинського;
  • Михайло Коцюбинський та його інтелектуальне коло;
  • фольклоризм творів Михайла Коцюбинського;
  • той, що носив у душі сонце: Коцюбинський інтермедіальний;
  • «наскрізь новочасний чоловік»: європейськість Михайла Коцюбинського;
  • світлотіні людського буття: психологізм прози Михайла Коцюбинського;
  • «епістолярна проза» Михайла Коцюбинського: контактологічні вектори;
  • «Щось в крови у Коцюбинського було мандроване»: епістолярні й художні тревелоги письменника;
  • Чернігівщина в життєтворчости Михайла Коцюбинського;
  • гуцульські світи Михайла Коцюбинського: гори, демонологія, обрядовість, характер, образи горян;
  • Михайло Коцюбинський в сучасній українській школі: нові підходи і зацікавлення.

Заповнити заявку учасника потрібно до 1 серпня 2024 року.

Адреса для комунікації: franko.konferens@gmail.com

Наукова координаторка симпозіуму – заступниця директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України докторка філологічних наук Алла Швець.

Секретар симпозіуму – вчений секретар Інституту Івана Франка НАН України кандидат філологічних наук Катерина Шмега.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ