Відбулась IX Міжнародна Самсонівська конференція

27-30 травня 2024 року відбулась IX Міжнародна Самсонівська конференція «MATERIALS SCIENCE OF REFRACTORY COMPOUNDS» (MSRC-2024). Про це ідеться у повідомленні НАН України.

Організаторами наукового заходу традиційно виступили Українське матеріалознавче товариство ім. І.М. Францевича (УМТ), Інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України (ІПМ) та Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” (КПІ).

Захід відбувся в очному форматі в ІПМ (м. Київ), однак закордонні учасники мали можливість долучитись до роботи конференції в режимі онлайн.

На відкритті конференції відбулося урочисте вручення нагород Українського матеріалознавчого товариства ім. І.М. Францевича:

• головному науковому співробітнику ІПМ доктору хімічних наук Тамарі Великановій – нагороди ім. В. Скорохода;
  • завідувачу відділу ІПМ доктору хімічних наук Валерію Кублановському – нагороди ім. Г. Самсонова;
  • доктору хімічних наук Михайлу Турчаніну – нагороди ім. О. Андрієвської.

У роботі конференції взяли участь більше 140 учасників із України, США, Грузії, Німеччини, Індії, Великої Британії, Іспанії, Польщі. Упродовж чотирьох днів науковці презентували близько 100 доповідей за актуальними напрямами матеріалознавства:

• синтез та властивості;
  • наноматеріали та наноструктури;
  • кераміка та композиційні матеріали,
  • плівки та покриття.

Особливістю цьогорічної конференції стало проведення спеціальної секції в честь видатного науковця-матеріалознавця академіка НАН України Валерія Скорохода.

Проведення міжнародної наукової конференції “MSRC-2024” дало можливість обміну ідеями щодо створення, дослідження та застосування тугоплавких сполук, матеріалів та покриттів, а також налагодження контактів між провідними фахівцями в галузі матеріалознавства.

Конференція відбулася за підтримки спонсорів (ТОВ «ТД ТЕК-Україна», Макролаб ЛТД) та партнерів конференції (Київський академічний університет, Academ.City, BOOSTalent).Відеозапис конференції можна переглянути за посиланням.