11 університетів України включено до QS World University Rankings

11 українських університетів знову ввійшли до переліку найкращих університетів світу за версією QS World University Rankings 2025 року.

За результатами цьогорічного рейтингу, який є одним з найбільш впливових у світі джерелом даних про успішність університетів, найкращим українським закладом вищої освіти визнаний Київський національний університет ім. Шевченка. Університет увійшов до 701–710 позицій світового рейтингу.

Друге місце серед українських вишів посів Харківський національний університет ім. Каразіна (741–750).

Третє місце національного підрейтингу відведено Національному технічному університету «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського» (801–850 місце світового рейтингу).

Національний університет «Львівська політехніка», Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Національний університет «Києво-Могилянська академія» та Сумський державний університет ділять четверту-сьому позиції, маючи однакові показники у світовому рейтингу (1001–1200).

Восьму-десяту сходинки національного підрейтингу ділять Львівський національний університет ім. Франка, Харківський національний університет радіоелектроніки та Одеський національний університет ім. Мечникова (1201–1400).

На одинадцятій позиції розташувався Національний університет біоресурсів і природокористування (1401+).

Загалом усі українські заклади вищої освіти трохи посунулись униз у загальному світовому рівні порівняно з минулорічними показниками.

Найкращим університетом планети вкотре визнано Массачусетський технологічний інститут зі США.

Імперський коледж Лондона отримав другу позицію, а Оксфордський університет – третю.