uk

52 виші запровадять нову антикорупційну дисципліну

Із нового навчального року ще понад 50 університетів викладатимуть дисципліну «Антикорупція та доброчесність», розроблену Офісом доброчесності НАЗК.

Як відомо, впровадження курсу розпочиналось цьогоріч з 10 вишів, які пілотували дисципліну «Антикорупція та доброчесність».

За словами керівниці Офісу доброчесності НАЗК Ірини Чаговець, курс був успішним.

«Оскільки «пілот» мав успіх, ми оголосили конкурс і отримали 150 заявок від різних вишів, серед яких на сьогодні відібрали 52 університети на наступний навчальний рік. Маємо надію, що ще через рік дисципліна охопить усі заклади вищої освіти, як це і передбачено Державною антикорупційною програмою», – розповіла Ірина Чаговець.

Наразі слухачами курсу вже стали понад 800 студентів із різних куточків України. Вони пройшли опитування до та після вивчення курсу, і 87% опитаних назвали дисципліну корисною.

Обов’язковою умовою для впровадження дисципліни є підготовка викладачів. Ті викладачі, яких делегує адміністрація університету, повинні пройти навчання на освітньому порталі НАЗК.

Лише після отримання відповідного сертифікату викладачі зможуть читати курс.

Пілотування дисципліни відбувалося у рамках проєкту «Доброчесність для Молоді», що впроваджує ГО «Антикорупційний штаб» та Офіс доброчесності НАЗК за підтримки проєкту UNDP в Україні «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та фінансування Міністерства закордонних справ Данії.

Читайте також: