uk

Україна та Індія поглиблюють науково-технічне співробітництво

20 червня 2024 року в онлайн-форматі пройшло 8-ме засідання Спільного українсько-індійського комітету з науково-технічного співробітництва. Зустріч відбулась у межах міжурядової Угоди про співробітництво в галузі науки і техніки від 2012 року.

Співголовами засідання виступили Григорій Мозолевич, генеральний директор директорату розвитку науки МОН, та Правін Кумар, керівник департаменту міжнародного співробітництва Департаменту науки і технологій уряду Індії.

Деталі події:

У засіданні взяли участь представники МОН, Посольства України в Індії, Національної ради України з питань розвитку науки і технологій та Національного фонду досліджень України. Сторони обговорили:

  • сучасний стан та перспективи розвитку науки і технологій в обох країнах;
  • поточну наукову співпрацю та напрями її подальшого розвитку;
  • можливість відкриття стипендійних програм для українських науковців;
  • виклики, з якими зіткнулася українська наука внаслідок російської агресії.

Українська сторона поінформувала індійських колег про втрати науково-дослідної системи через повномасштабну війну та окреслила нагальні потреби щодо її відновлення й розвитку.

За підсумками зустрічі Україна запропонувала залучити індійських партнерів до заходів із підтримки української науки, дослідників та інноваторів. Це сприятиме відновленню наукового потенціалу України та поглибленню двосторонньої співпраці в галузі науки і технологій.

Читайте також: