Виникнення генеративного штучного інтелекту та стрімке поширення його застосування призвело до появи чималої кількості запитань, занепокоєнь та викликів. Постають питання етичності та прозорості використання ШІ, достовірності й упередженості, допустимих меж застосування ШІ та багато інших.
Сьогодні в багатьох країнах з’являється законодавство, покликане регулювати використання ШІ. Зокрема, у березні 2024 року в Європейському Союзі було прийнято AI Act, покликаний дати відповіді на більшість із цих питань.
Кафедра автоматизованих систем управління Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка» запрошує всіх, хто цікавиться питаннями етичного та надійного використання ШІ, долучитись до роботи круглого столу «In AI We Trust. Чи можна довіряти штучному інтелекту?», організованого в межах виконання проєкту Erasmus+ напряму Жан Моне модуль «Надійний штучний інтелект: європейський підхід» (Trustworthy artificial intelligence: the European approach», № 101085626 – TrustAI – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) за підтримки Європейської Комісії, для обговорення цих питань. Серед учасників круглого столу будуть експерти з різних сфер: юристи, футурологи, ІТ-спеціалісти й науковці.
Захід відбудеться 27 червня 2024 року в режимі онлайн. Початок о 14:00.
Для участі у роботі круглого столу необхідна попередня реєстрація.
Читайте також:
- Штучний інтелект: тренди, перспективи, ризики
- Українська лінія на синхротроні в Кракові: першим дослідникам приготуватися
- Ультраправий ухил Європи: наслідки для науки
- Премію Темплтона присуджено Пумлі Гободо-Мадікізелі, за розвиток знань про відновлення після травми
- Книга про забутого українського піонера дослідження пробіотиків
- На словах – засуджуємо, на ділі – співпрацюємо?