Нещодавно в Києві завершилась навчальна програма “Просторове планування для територіальних громад”. Навчання тривало чотири дні участь у якому взяли 12 пілотних громад з різних регіонів України, розповіли в Альянсі українських університетів.
Навчальна програма включала серію інтерактивних лекцій та практичних занять, під час яких фахівці громад працювали над розробкою комплексних планів просторового розвитку своїх територій. Експерти Альянсу українських університетів поділилися з представниками громад знаннями з просторового планування, зокрема щодо вибору та аналізу даних для розуміння території, стратегічного планування розвитку територіальних громад, ревіталізації територій, партисипативного підходу до просторового планування та участі громадськості в бюджетному процесі.
“Всі громади вже залучені в цей процес: більшість з них пройшли етап збору вихідної інформації та наразі знаходяться на етапі здійснення закупівлі послуг. Основні питання, які хвилюють громади, включають бюджет, співпрацю з бізнесом та громадськістю, державну підтримку просторового планування, здійснення публічних закупівель та кадровий потенціал”, – Микола Трегуб, проректор з науково-педагогічної, навчально-виховної роботи та перспективного розвитку НТУ “Дніпровська політехніка”.
Важливо, що учасники програми мали безпосереднє професійне відношення до її тематики, що дозволило легко спілкуватися однією мовою та фахово дискутувати. Протягом чотирьох днів тренінг перейшов з формату “класичного тренінгу” в комунікацію та консультування, що надалі також є напрямом роботи Альянсу.
Учасники не лише слухали лекції, але й брали участь у вирішенні групових завдань, спрямованих на пошук компромісних рішень, що зблизило їх. Програма була більше ніж просто навчанням – це був обмін досвідом, креативне розв’язання просторових проблем та розбудова мережі взаємодії між громадами.
“Взаємодія та обмін досвідом з представниками інших громад були надзвичайно корисними. Це надало можливість дізнатися про успішні практики та інноваційні підходи в просторовому плануванні, які вже впроваджені в інших громадах. Вважаю, що така співпраця сприяє створенню мережі професійної підтримки та відкриває нові можливості для спільних проєктів у майбутньому”, – Тетяна Карпенко, головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва та економічного розвитку Менської міської ради.
Навчальна програма “Просторове планування для територіальних громад” була четвертою з шести навчань, які мають пройти фахівці громад в межах проєкту “Посилення спроможності громад для відбудови через пілотування їхньої взаємодії з університетами”. Проєкт реалізовується Альянсом українських університетів за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”.