Відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання цифрової освіти як передумови цифрової трансформації охорони здоров’я та розвитку телемедицини». Освітній захід зібрав понад 400 медичних фахівців різних спеціальностей з України та з-за кордону.
Як розповіли в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця, в організації конференції взяли участь представники вузу у межах виконання командою НМУ ґрантового проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Програма розвитку цифрових компетентностей працівників охорони здоров’я та здобувачів медичної та фармацевтичної освіти».
Конференція відбулася у змішаному форматі на базі Одеського національного медичного університету. Онлайн до заходу долучилися представники НМУ, зокрема, ректор Університету Юрій Кучин та начальниця відділу навчально-методичної роботи, ліцензування та акредитації Інна Кучеренко, а модератором виступив доцент кафедри менеджменту охорони здоров’я НМУ, секретар міжвідомчої робочої групи з розбудови телемедицини МОЗ України, керівник напряму з телемедицини ДП «Електронне здоров’я» Вадим Терентюк.
Тематика заходу стосувалася ролі цифрової трансформації у внутрішній системі забезпечення якості освіти, перспектив розвитку цифрових інструментів в охороні здоров’я, підвищення цифрової грамотності медичних працівників для забезпечення цифрової трансформації сектору охорони здоров’я України. Особливо акцентували увагу на проблемних питаннях та стані телемедицини в Україні. В межах конференції також організували майстер-клас з розвитку телемедицини та круглий стіл з проблемних питань цифрової трансформації української системи охорони здоров’я.
Досвідом впровадження новітніх технологій у Португалії поділилися і фахівці Лісабонського університету — доцентка факультету кінетики людини, координаторка Мережі Охорони здоров’я ULisboa, PhD Марія Філомена Арайюо да Коста Круз Карніде і докторант з інженерії та менеджменту, дослідника проєкту HEI4Future Едгар Хосе Санчес Маскареньяс.
Читайте також:
- Позбутись ілюзій, щоб вистояти і перемогти
- Науковці Франції закликають об’єднуватися проти ультраправих
- Серце під контролем
- Штучний інтелект: тренди, перспективи, ризики
- Українська лінія на синхротроні в Кракові: першим дослідникам приготуватися
- Ультраправий ухил Європи: наслідки для науки
- Премію Темплтона присуджено Пумлі Гободо-Мадікізелі, за розвиток знань про відновлення після травми
- Книга про забутого українського піонера дослідження пробіотиків
- На словах – засуджуємо, на ділі – співпрацюємо?
- За витік наукової інформації – за грати