Хто має право на квоту 1 та квоту 2 у 2024 році

Триває активна фаза вступної кампанії до закладів вищої освіти, тобто подання абітурієнтами заяв про вступ.

Деякі пільгові категорії вступників мають право на вступ за квотами.

Для того щоб мати право вступу за квотою-1, вступник має належати до таких пільгових категорій:

• особи з інвалідністю I, II груп;
  • полонені внаслідок збройної агресії проти України;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

На вступ за квотою-2 за результатами співбесіди замість результатів НМТ можуть претендувати:

• особи, місце проживання яких зареєстровано (задекларовано) на тимчасово окупованій території, та які перебувають на ній або переселилися з неї після 01 січня 2024 року;
  • вступники з населених пунктів, віднесених до територій активних бойових дій станом на 01 липня 2024 року або які переселилися з них після 01 січня 2024 року.

Також на вступ за квотою-2 за результатами НМТ або НМТ та творчого конкурсу можуть претендувати особи, місце проживання яких зареєстровано (задекларовано) на тимчасово окупованій території, або в населених пунктах, віднесених до територій активних бойових дій станом на 01 липня 2024 року, які переселилися з неї до 01 січня 2024 року.