Про це повідомив провідний науковий співробітник відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Іван Свиноус у коментарі ЗМІ.
Чинники, які впливають на здорожчення молока
Безпосередньо впливає на вартість молока спека, яка призводить до скорочення пропозиції на ринку молочки, оскільки корови менше виробляють молока, а забезпечення їх кормами стає більш складним.
“В умовах нестійкого забезпечення електроенергією більшість сільськогосподарських підприємств використовують дизельні електрогенератори, що призводить до подорожчання вартості молока,” – зазначив Іван Свиноус.
Використання альтернативних джерел енергії, таких як дизельні електрогенератори, значно збільшує витрати на виробництво молока. Незважаючи на ці труднощі, попит на молокосировину з боку переробних підприємств залишається стабільним, що ще більше підвищує ціни на молоко.
Що буде з цінами
Вчений зазначив, що сукупність цих чинників призводить до зростання закупівельних цін на молоко, що надходить на переробку від господарств корпоративного сектора аграрної економіки. Так, на 1 серпня:
- закупівельна ціна молока екстра ґатунку може підвищитися на 5,7 % і становити 14,70 гривень за кілограм;
- закупівельна ціна на молоко вищого ґатунку додасть в ціні 0,6 гривні – до 14,40 гривень за кілограм, першого ґатунку – до 13,60 гривень за кілограм без врахування ПДВ, що на 25 копійок більше в порівнянні з відповідним показником рівня закупівельних цін станом на 18 липня 2024 року
Читайте також:
- Особливості національного входження у відкриту науку
- Як трансформувати морське сміття в нові речі?
- Стоїмо, б’ємося , переможемо
- Кінець «літнього часу», або як Руслан Стефанчук переміг Бенджамена Франкліна
- Енергетика: рецепти періоду відновлення
- Україна на вістрі боротьби за новий світовий порядок
- Моноопера про Геростата
- Чому зникають наші ліси?
- КПІ в роки незалежності України