Збереження мовного та культурного різноманіття є ключовим елементом для підтримки національної ідентичності та культурної спадщини України. Однією з важливих складових нашого багатокультурного суспільства є кримськотатарська мова. Володіння цією мовою вчителями та філологами не тільки зберігає, але й розвиває культурну спадщину кримськотатарського народу, який є невіддільною частиною українського суспільства. Про це ідеться у дописі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2024 №670 «Про затвердження переліку мов національних меншин (спільнот) та корінних народів України, яким загрожує зникнення» визначено, що кримськотатарська мова є мовою корінних народів України, якій загрожує зникнення. Цей статус підкреслює важливість збереження та розвитку кримськотатарської мови як невід’ємної частини культурної спадщини нашої країни. Зусилля, спрямовані на підтримку та вивчення цієї мови, є надзвичайно важливими для збереження її для майбутніх поколінь.
Вивчити кримськотатарську мову можна:
- Освітній рівень Бакалавр за спеціальністю 035 Філологія (ОП “Кримськотатарська мова та література, англійська мова та переклад”).
- Освітній рівень Магістр за спеціальністю 035 Філологія (ОП “Кримськотатарська філологія, англійська мова та переклад”).
Деталі на сайті Навчально-науковий інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка: https://philology.knu.ua/vstup-do-if/
Чому це важливо?
- Збереження культурної спадщини: Викладання кримськотатарської мови та літератури допомагає зберегти мову і культуру кримськотатарського народу для майбутніх поколінь.
- Підтримка багатокультурності: Вчителі, які володіють цією мовою, сприяють розвитку міжкультурного діалогу та розуміння між різними етнічними групами.
- Розширення освітніх можливостей: Філологи та вчителі кримськотатарської мови забезпечують доступ до якісної освіти кримськотатарською мовою для студентів та школярів.
- Інтеграція та соціальна стабільність: Викладання кримськотатарської мови сприяє інтеграції кримських татар в українське суспільство, зберігаючи при цьому їхню національну ідентичність.
- Підтримка вивчення кримськотатарської мови є важливим кроком для збереження культурного багатства нашої країни.
Читайте також:
- Відкидаючи політкоректність
- Особливості національного входження у відкриту науку
- Як трансформувати морське сміття в нові речі?
- Стоїмо, б’ємося , переможемо
- Кінець «літнього часу», або як Руслан Стефанчук переміг Бенджамена Франкліна
- Енергетика: рецепти періоду відновлення
- Україна на вістрі боротьби за новий світовий порядок
- Моноопера про Геростата