Позиції у війні та впевненість у перемозі: соціологічний аналіз від Інституту соціології

На платформі YouTube в програмі Academic Sociology UA оприлюднено чергове відео на тему «Позиції у війні та впевненість у перемозі» заступника директора Інституту соціології НАН України, члена-кореспондента НАН України, д.с.н. Сергія Дембіцького.

Свій соціологічний аналіз на базі моніторингу «Українське суспільство» автор розпочинає з поділу установок щодо позицій у війні на 5 груп – від виразно позитивних до виразно негативних, враховуючи додаткову групу респондентів з невизначеними позиціями, які стимулюються загальною ситуацією щодо війни.

Для виявлення установок респондентам були поставлені наступні запитання (індикатори):

-Як ви оцінюєте для України результати її військового протистояння з Росією на даний момент?

-На вашу думку, по якому сценарію найімовірніше піде війна в Україні у найближчий рік?

-Як ви оцінюєте актуальні можливості українського суспільства та держави у веденні війни?

-На вашу думку, наскільки сприятливою для України є міжнародна ситуація з точки зору ведення війни?

-Коли війна Росії проти України повністю завершиться, хто, на вашу думку, опиниться у більш виграшному становищі?

Автор аналізує – які демографічні групи мають найбільш невизначені позиції, щоб надати аналітично-інформаційні можливості владі посилити впевненість українців у перемозі

Групи соціолог розподілив наступним чином:

– за статтю

– за віком

– за типом поселення (розмір населеного пункту)

Також автор проаналізував чинники, які пояснюють спрямованість установок щодо позицій країни у війні:

– наявність чи відсутність хвилювання за майбутнє України

– очікування щодо ситуації з формуванням чесної і компетентної влади у найближчі роки

– оцінка міжнародної підтримки України для перемоги у війні з Росією

– установки щодо функціонування держави

Заключний блок аналізу – модель, яка демонструє ланцюг: як установки щодо функціонування держави перетворюються на установки щодо позицій країни у війні і трансформуються у впевненість у перемозі.

Дивитися можна тут: