Кабінет Міністрів України схвалив Порядок здійснення моніторингу загроз хімічній безпеці та виявлення їх джерел.
Документ розроблено на виконання євроінтеграційних зобов’язань України та для продовження реформи національної системи хімічної безпеки.
“Моніторинг здійснюватиме Міндовкілля для оперативного виявлення існуючих та потенційних загроз. При цьому аналізуватимуться дані щодо обсягів виробництва чи імпорту хімічних речовин в Україні та рівень їх небезпечності, інформація щодо виготовлених чи ввезених на нашу територію нових хімічних речовин, щодо яких не проведено оцінку ризиків, дані офіційної державної статистики. Відомості про кожну виявлену загрозу вноситимуться у відповідний реєстр, який працюватиме у цілодобовому режимі”, – розповіла заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олена Крамаренко.
За її словами, потенційними джерелами загрози хімічній безпеці може бути й неналежне використання у промисловості технологій або низький рівень обізнаності персоналу щодо небезпеки, яку становлять хімічні речовини. Тож такі об’єкти також підлягатимуть моніторингу.
У реєстр вноситиметься інформація про кожну виявлену загрозу, її джерело, а також заходи, які необхідно здійснити для мінімізації ризиків та строки їх виконання.
Щорічно за результатами моніторингу готуватиметься звіт, де також зазначатимуть пропозиції щодо посилення заходів безпеки. Такий документ оприлюднюватимуть на сайті Міндовкілля, а також надсилатимуть до Служби безпеки України.
Порядок здійснення моніторингу загроз хімічній безпеці та виявлення їх джерел розроблено Міндовкіллям за підтримки OSCE projects in Ukraine / Проекти ОБСЄ в Україні в межах проекту “Екологічний моніторинг війни проти України та стратегія відновлення”.
Читайте також: