Найпопулярніші спеціальності в коледжах України

Фахівці інформаційної системи «Вступ.ОСВІТА.UA» підготували рейтинг спеціальностей фахового молодшого бакалавра на основі базової (після 9 класу) та повної загальної (після 11 класу) середньої освіти.

Згідно з даними інформаційної системи, найбільше вступників до коледжів подало заяви на спеціальності «Медсестринство» (20 940 заяв), «Право» (13 748), «Підприємництво та торгівля» (13 579), «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» (11 992), та «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (11 354).

Серед найменш популярних спеціальностей – «Хімія» (48 заяв), «Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика» (36), «Мікро- та наносистемна техніка» (27), «Історія та археологія» (16) і «Суднобудування» (14).

Загалом вступники на основі базової загальної середньої освіти подали цьогоріч 161 571 заяву, а вступники на основі повної загальної середньої освіти – 115 339 заяв.

Вступ до закладів фахової передвищої освіти на контрактну форму навчання триватиме до 31 жовтня.