Молодих науковців заохочують долучитися до Всеукраїнського конкурсу-хакатону в галузі інтелектуальних інформаційних технологій

Конкурс, у якому можуть брати участь студенти, аспіранти, докторанти, молоді спеціалісти та науково-педагогічні працівники віком до 35 років, оголосив Інститут модернізації змісту освіти МОН України. Захід відбуватиметься у вересні-грудні 2024 року. Його організовує Запорізька політехніка за підтримки компанії GPMS Inc. (Корнуелл, США), інформує Національний університет «Львівська політехніка».

Серед тематики робіт, що можуть стосуватися одного чи кількох напрямів відносно наданої вибірки даних (прикладної задачі):

• методи та архітектури для побудови моделей залежностей за вибіркою спостережень на основі парадигм машинного навчання (нейронних та нейронечітких мереж, дерев розв’язків, імунокомп’ютингу, статистичних і ймовірнісних, метричних методів тощо);
  • методи скорочення розмірності даних: оцінювання інформативності та відбору інформативних ознак (feature selection), формування штучних ознак (feature extraction), локально-чуттєвого ґешування, оцінювання значущості екземплярів, відбору екземплярів і формування вибірок;
  • методи цифрової обробки та аналізу сигналів (Фур’є та вейвлет-перетворення, статистичний, спектральний, кепстральний аналіз тощо);
  • методи кластерного аналізу, візуалізації та картографування даних;
  • оптимізаційні та пошукові методи для машинного навчання та скорочення розмірності даних (гібридні, генетичні, ройові, кластичні оптимізаційні методи);
  • програмні засоби для вирішення задач діагностування.

Мета конкурсу-хакатону — залучення талановитої молоді до науково-дослідної діяльності в галузі інтелектуальних інформаційних технологій, набуття досвіду вирішення реальних практичних завдань, заохочення талановитих молодих дослідників і стимулювання їх до майбутньої професійної кар’єри в галузі, інтегрування та обмін досвідом молодих дослідників України у сфері інтелектуальних інформаційних технологій.

Конкурс відбуватиметься на базі Запорізької політехніки в дистанційному режимі з елементами синхронної та асинхронної взаємодії.

Він матиме два етапи: рецензування робіт трьома членами конкурсної комісії та первинний відбір робіт (до 30 листопада 2024 р.), а також рецензування робіт, відібраних на першому етапі, онлайн-сесія захистів робіт, визначення переможців (до 13 грудня 2024 р.).

Для участі потрібно до 12 вересня 2024 року зареєструватися, заповнивши електронну форму.

З докладними умовами конкурсу-хакатону можна ознайомитися на сайті організаторів.