23 серпня — напередодні 33-ї річниці відновлення незалежності України — у Копенгагені, в Українському домі у Данії, відкривається виставка «Серце землі». Про це повідомляє комунікаційний департамент Мистецького арсеналу.
В експозиції, створеній командою Мистецького арсеналу (кураторки виставки: Ольга Жук, Олеся Островська-Люта, Анна Погрібна, Наташа Чичасова) представлені твори 17 українських митців і мисткинь, у яких вони простежують свій глибоко вкорінений зв’язок із землями й теренами України, своїм домом як частиною житниці для цілих континентів завдяки тому, що вирощується й виробляється в Україні.
У 2022 році цю експозицію створили у відповідь на руйнівні наслідки російського вторгнення в Україну. Мета виставки — підкреслити вирішальну роль України у глобальній продовольчій безпеці, яка набуває дедалі більшої актуальності на тлі російських атак на інфраструктуру експорту зерна, знищення дамб та ескалації екологічної кризи.
Зважаючи на важливість і резонансність порушеної теми, куратори оновили виставку «Серце землі» для її міжнародного дебюту в Копенгагені. У межах церемонії відкриття відбудеться показ знаменитого українського фільму Олександра Довженка «Земля».
«Задумуючи виставку «Серце землі» у 2022 році, ми зосередилися на конкретному моменті історії, коли велика війна принесла спустошення на землі й водночас позбавила людей їжі в місцях, дуже віддалених від поля бою. Трикутник відносин: земля — людина, якій дорога ця земля — продовольство, народжене з їхньої взаємодії, — одна з головних метафор цієї виставки, — каже генеральна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта. — Водночас після того, як ми вперше відкрили «Серце землі», українська земля зазнала ще однієї жахливої екологічної катастрофи, спричиненої росією, — руйнування Каховської ГЕС. Кожен день війни — це втрати не лише для української екології, але й для всього світу. Потрібно шукати шляхи збереження природи та говорити про них іще більше», — додає вона.
«Нація, яка пережила Голодомор 1932–1933 років — один з кількох голодоморів, спричинених радянським режимом, — пережила вбивство голодом, яке забрало життя понад 4 мільйонів українців, не лише почала усвідомлювати свою травму. Українці та українки поставили також перед собою мету зробити все можливе, щоб такі злочини, як голод, ніколи й ніде не повторилися, щоб їжа ніколи не була зброєю. На жаль, у 2022 році, коли російська армія почала не лише вбивати український народ, але й красти та спалювати українське зерно, світ побачив, як тоталітарний режим у ХХІ столітті може легко шантажувати голодом мільйони людей в Африці. Українці, як і інші, усвідомили вирішальну роль, яку їхня країна відіграє у світовій продовольчій безпеці, а також у захисті основ міжнародного права, котрі визначають, як ми можемо захистити планету від подальшого руйнування. Виставка «Серце Землі», яку ми маємо честь зробити міжнародною, розповідає про майбутнє людства, яке вирішується сьогодні на полі бою в Україні», — прокоментувала Наталія Попович, голова Українського дому в Данії.
Окрім виставки, у Копенгагені відбудеться серія панельних дискусій за участі данських, українських і міжнародних експертів та експерток. Вони будуть присвячені зусиллям зі сталої відбудови та післявоєнним економічним моделям для України. Програма надасть науковцям, політикам і представникам бізнесу платформу для обміну думками й стратегіями.
Виставка працюватиме з 23 серпня по 24 листопада 2024 року. Український дім у Данії, Strandgade, 27B, 1401, Копенгаген.
За інформацією Мистецького арсеналу
Читайте також:
- Стратегічні каталізатори,унікальні ефекти у квантових газах і нормативні аспекти поводження з відходами
- Зброя і слово
- Астрономія в Україні : зоряне небо і зіркові команди
- Як нам оцінювати наукову роботу інститутів та вишів?
- Гроші з повітря
- Зброя і слово. Незалежність в полум’ї війни. Поетичний спротив
- Ліси України реформуються