В Україні ще в чотирьох університетах викладатимуть курс із відкритих даних

Одне з ключових завдань Мінцифри в межах розвитку сфери відкритих даних — створити цілісну екосистему open data-освіти, пише Урядовий портал. Тому цього року модульний курс «Журналістика даних» викладатимуть ще в чотирьох закладах вищої освіти:

• Львівському національному університеті імені Івана Франка;
  • Національному університеті «Запорізька політехніка»;
  • Волинському національному університеті імені Лесі Українки;
  • Українському католицькому університеті.

Завдяки цьому курсу університети зможуть підготувати нове покоління фахівців, здатних працювати з великими обсягами даних. Вісім модулів будуть присвячені:

• концепції, практикам, нормативно-правовій базі відкритих даних;
  • пошуку й використанню різних джерел даних;
  • основам роботи з машиночитанною інформацією;
  • засобам автоматизації роботи з даними;
  • ключовим поняттям датажурналістики;
  • навичкам роботи з публічними реєстрами за допомогою АРІ;
  • практичним кейсам використання відкритих даних у журналістиці;
  • інструментам і методам візуалізації даних.

Презентація курсу «Журналістика даних» відбулася на пресконференції у Львівському національному університеті імені Івана Франка. На заході були присутні:

• Яніна Любива, експертка з відкритих даних Міністерства цифрової трансформації України;
  • Надія Конащук, керівниця напряму відкритих даних проекту «Підтримка цифрової трансформації»;
  • Максим Столярчук, начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської обласної військової адміністрації;
  • Андрій Гукалюк, перший проректор Львівського національного університету імені Івана Франка;
  • Володимир Качмар, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського національного університету імені Івана Франка.

В Україні вперше викладати відкриті дані почали у 2023 році — для студентів магістратури Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана (КНЕУ). Модульний курс був частиною курсу КНЕУ «Диджиталізація економіки».