uk

Київські політехніки інтегруються до європейського дослідницького простору

У КПІ відбулося засідання Комітету Україна — ЄС / Євратом з досліджень та інновацій, яке організувало Міністерство освіти і науки України.

У межах заходу учасники обговорили результати й перспективи участі українських науковців у Програмі «Горизонт Європа», а також окреслили нові можливості, що нині надає співпраця з науковим ком’юніті ЄС.

«Можливостей насправді дуже багато: залучити високе фінансування на проєкти, обладнання, необхідні матеріали; колаборація з провідними вченими Європи та світу; співпраця з великими консорціумами та бізнесом», — Денис Курбатов, заступник міністра освіти і науки з питань науки та інновацій.

КПІ — серед тих університетів, що нині демонструють успішний досвід інтеграції своїх науковців у рамкові програми ЄС з досліджень та інновацій. Адже наш університет очолює трійку організацій за найбільшими обсягами фінансування від «Горизонт Європа».

«Київська політехніка вже має доволі гарні команди, що знають, як готувати проєктні пропозиції, мають достатньо комунікацій з європейськими партнерами для підготовки проєктів, вміють обмінюватися науковими даними, розуміються на правилах Європейського Союзу щодо формувань проєктних пропозицій», — зазначив Григорій Мозолевич, генеральний директор Директорату розвитку науки МОН.

Тепер на базі нашого університету діє два Національні контактні пункти за напрямами: «Клімат, енергетика та мобільність» і «Розширення участі та зміцнення європейського дослідницького простору». Тут дослідникам допоможуть правильно оформити заявки на гранти, отримати фінансування, підтримку й колаборацію з провідними вченими Європи, щоб втілювати спільні масштабні наукові проєкти!

Читайте також: