Соціологічний моніторинг «Українське суспільство» проводиться з 1994 року. Інструментарій дослідження розроблений Інститутом Соціології НАНУ. У 2024 році збір даних для Інституту соціології НАН України виконала Соціологічна група «Рейтинг» на замовлення Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Розмір вибірки – 4101 респондента. Польовий етап дослідження тривав з 27 червня по 6 липня 2024 року.
Дизайн опитування послідовний: 1) САТІ (залучення респондентів до опитування, соціально-демографічний блок); 2) CAWI (основна частина анкети). Статистична похибка вибірки при довірчій імовірності 95% становить 1.5%. За припущення, що дизайн-ефект такої вибірки за звичайних умов становить 1.1, максимальна похибка вибірки має бути не більше 1.6%. Водночас можуть бути додаткові зміщення, пов’язані з воєнним вторгненням, які наразі повноцінно оцінити неможливо.
Результати опитування репрезентують доросле населення України, яке користується смартфонами; за виключенням АР Крим і тимчасово окупованих територій Донбасу (після зважування – у відповідності з демографічною структурою, що існувала на початок широкомасштабної війни Росії проти України).
Деталі моніторингу – тут.
Читайте також:
- На шляху до справедливого миру: аналітика і вагомі завдання на перспективу
- Від Української Формули Миру до глобальної доктрини бінарної екологічної та воєнної безпеки
- Отруєна росіянами вода Сейму прямує до Києва
- Національна система дослідників – чи ходитимуть гроші за дослідником?
- Чи врятує нашу шкільну фізику англійська?
- Непродумані «революційні ідеї»