У межах Глобальної коаліції українських студій відбулася онлайн-зустріч із представниками іноземних закладів вищої освіти — потенційних майбутніх членів коаліції. Це важливий крок для спільного напрацювання мети, пріоритетів діяльності коаліції та загального розвитку українських студій за кордоном.
Зустріч відбулася за ініціативою організацій-координаторів — Українського інституту, Кримської платформи, Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, Міністерства освіти і науки України та Міністерства закордонних справ України. Участь у спільному обговоренні та напрацюванні стратегії взяли представники освітньої галузі з різних країн світу, зокрема Великої Британії, Канади, США, Японії, Австралії, Польщі, Норвегії, Швеції, Швейцарії.
Поширювати знання про Україну та обʼєднувати навколо цієї теми світ — важливий пріоритет для нашої країни. Тож глобальна коаліція українських студій має стати інструментом формування обізнаності, субʼєктності та донесення правди про нашу державу й історію.
«Глобальна коаліція українських студій має стати спільними зусиллями, щоб Україну вивчали не як примітку до чиєїсь історії, а як націю з багатою культурною спадщиною. У 1920-х роках українські емігранти одними з перших запропонували світу альтернативу російсько-радянському наративу української історії, культури та суспільства в міжнародній академічній спільноті. Так виникло перше українознавство, а діаспора стала голосом українського народу. Наша мета — продовжувати посилювати українознавство», — зазначив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.
Важливо, що частиною проєкту мають стати також кримськотатарські студії, адже Крим є невіддільною частиною України. Глобальна коаліція популяризуватиме знання про Україну, зокрема про кримських татар та інші корінні народи нашої держави, а також координуватиме відповідні ініціативи в межах державної політики.
Що пропонує Глобальна коаліція українських студій:
- На базовому рівні — іноземні заклади вищої освіти зможуть відкривати та розширювати курси з вивчення української мови та культури, а також проводити публічні заходи з українознавства.
- На середньому рівні — проведення виставок і презентацій іноземних ЗВО спільно з українськими, а також співпраця з фахівцями з україністики.
- На високому рівні — відкриття окремої кафедри чи центру україністики, здійснення студійного візиту до України, організація конференції, круглого столу, конкурсу проєктів чи літньої школи.
Для зворотного зв’язку щодо долучення до коаліції — partnership@mon.gov.ua.
Закликаємо до співпраці, спільного розвитку міждисциплінарних досліджень України та формування об’єктивного розуміння української історії, культури та сучасності у світовому академічному просторі.
Нагадаємо, що мета студій — об’єднати всі ініціативи, спрямовані на вивчення та дослідження української культури, історії, мови та літератури. Коаліція створить ефективну платформу для координації та розвитку українських студій. Це своєю чергою сприятиме зміцненню суб’єктності України на міжнародній арені, руйнуванню російських наративів та поширенню української м’якої сили в інших країнах.
Глобальна коаліція українських студій створюється за підтримки першої леді Олени Зеленської та є спільною ініціативою МОН, МЗС, Фонду Президента з підтримки освіти, науки та спорту, Українського інституту та Офісу Кримської платформи.
Читайте також:
- Підтягнути математику можливо за допомогою гри Го
- Обпалений Чорнобилем та війною Древлянський заповідник
- Про плани і головні цілі нової управлінської команди
- Стратегічні каталізатори,унікальні ефекти у квантових газах і нормативні аспекти поводження з відходами
- Астрономія в Україні : зоряне небо і зіркові команди