Співзасновники найбільшого у світі виробництва пилозбірників для салонів краси запускають службу підтримки для бізнесу з прифронтових територій.
Тетяна Шелест — співзасновниця заводу з виробництва професійного обладнання для салонів краси — SheMax. Ще у 2013 році вона звернула увагу на проблему професійних захворювань у працівників салонів краси. Пані Тетяна проводила опитування, влаштовувала зустрічі з майстрами, розповідала про ризики професійних захворювань, радила, як убезпечити себе та клієнтів від негативного впливу матеріалів та відходів.
У 2018 році жінка познайомилась з Сергієм Шелестом — майбутнім чоловіком та партнером у бізнесі. Одного дня, за звичайною розмовою, виникла ідея, як убезпечити майстрів манікюру від потрапляння пилу в дихальні шляхи та легені й перетворити стандартні пилозбірники на сучасні девайси для салонів краси.
«На той момент я мала досвід створення першого в Україні віртуального каталогу майстрів та клієнтів салонів краси, а Сергій — великий інженерний досвід з проєктування, — розповідає Тетяна Шелест. — Ми вирішили створити сучасний гаджет, який поміщається у сумочку майстра. Корисно, красиво й естетично».
Підприємниця пояснила, що висота стандартної врізної манікюрної витяжки — 14 см, вона має гучний мотор і мішок для пилу внизу, який незручно очищати і який заважає працювати.
Сергію Шелесту ж спало на думку використати мотор з ефектом «торнадо». Традиційний мішок для збирання пилу він замінив на закритий багаторазовий фільтр і «заховав» його у стільниці.
Замість габаритних витяжок було створено легкий, компактний професійний девайс усього 7 сантиметрів заввишки.
Наука допомагає
Окрім цього, компанія SheMax вирішила провести перше у світі офіційне дослідження (http://surl.li/nfjfrl) характеристик пилу після проведення процедури манікюру.
Компанія SheMax звернулася в один з провідних вищих навчальних закладів в Україні — Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара. Науковці цього ЗВО на кафедрі фізичної, органічної та неорганічної хімії провели комплексний аналіз пилу після манікюру, визначили розміри, форми частинок і рух у приміщенні протягом робочого дня.
Зокрема, науковці виявили, що в середньому за день (за час роботи з вісьмома клієнтами) на робочому місці майстра залишається 4,17 г пилу. Цей пил можна побачити очима та виміряти вагами. Але, враховуючи дисперсність пилу, велика його частина довгий час залишається у повітрі.
Вчені нагадали, що коли пил потрапляє в організм людини, він дратує слизові оболонки дихальних шляхів та осідає в легенях. У разі тривалого вдихання пилу можуть виникнути професійні захворювання легень — пневмоконіози.
Дослідники розробили рекомендації для працівників манікюрних салонів, як-от: регулярно змінювати одноразові маски; використовувати спеціальні настільні або вбудовані витяжки, пилотяги SheMax; провітрювати приміщення тощо.
Війна, релокація
2021-й передвоєнний рік став роком стабільного зростання для SheMax. «Нова команда, нове обладнання, офіс. Ми знайшли ділянку землі під будівництво заводу в Дніпрі й уже були готові укласти угоду, — згадує Тетяна. — 24 лютого зібрали усіх співробітників і сказали, що вони можуть піти додому, а можуть — залишатися з нами. Ніхто не пішов і SheMax продовжив роботу».
Сім’я Шелестів планувала розвивати бізнес саме у Дніпрі. Але обстріли частішали, руйнувань у місті більшало.
«З перших днів війни всі угоди стали на паузу. Ворог рвався до Києва. Харкова, Сум. У перші дні війни я з дитиною виїхала за кордон, але навесні повернулася. Ми ухвалили рішення, що й далі житимемо й працюватимемо в Україні», — продовжує розповідь пані Тетяна.
Сім’я переїхала до Закарпаття, купила 3 гектари землі у полі та почала будувати завод. «Будматеріали закуповували в містах, по яких били російські ракети. Під час будівництва заводу використовували генератори, бо світла не було», — згадує вона.
Made in UA!
Через три місяці завод було збудовано.
У 2023 році компанія SheMax увійшла до списку кращих Next 250 (список складає Forbes). Це підприємства малого та середнього бізнесу, які визначатимуть економічний розвиток України.
Сьогодні в компанії працюють понад шістдесят співробітників. Товар із позначкою made in UA купують у 35 країнах ЄС та Америці, а влітку 2024 року губернатор ОДА призначив співзасновницю компанії Тетяну Шелест офіційною амбасадоркою регіону.
Нині ж бізнесмени зі списку Forbes допомагатимуть підприємцям, які вирішили релокувати свої підприємства з прифронтових міст.
«Рішення про релокацію було одним із найскладніших у моєму житті й житті мого чоловіка. Але Закарпаття не тільки прийняло нас, а й дало величезний поштовх для розвитку. Сьогодні ми вирішили допомогти тим, хто лише починає цей шлях, чи, можливо, не може зважитися на переїзд. Ми створили повноцінну лінію підтримки для власників бізнесу з тимчасово окупованих територій чи прифронтових регіонів країни», — розповіла Тетяна Шелест.
Під час безплатної консультації відомі підприємці порадять, як знайти ділянку для будівництва підприємства, поділяться контактами, зокрема партнерів та підрядників. Також вони дадуть відповіді на запитання, як краще облаштувати побут — від дитячого садочка і школи поруч до логістичних чи транспортних питань.
Щоб дістати безплатну консультацію, потрібно заповнити форму тут: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSe56fj5y8Enlo…/viewform.
Єлизавета НЕЧЕТ
Фото з власного архіву компанії