uk

Стартує конкурс спільних українсько-австрійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2025-2026 роках

Міністерством освіти і науки України та Австрійським агентством з питань освіти та інтернаціоналізації оголошено конкурс спільних українсько-австрійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2025-2026 рр., який триває до 25 жовтня 2024 року.

Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ обох країн (далі — ЗВО/НУ) за усіма науковими дисциплінами і тематичними напрямами, включаючи соціальні та гуманітарні науки.

Подання заявки 

Подання документів здійснюється у функціональному модулі Національної електронної науково-інформаційної системи (далі – Система). Документи для участі у Конкурсі подаються в електронній формі з накладеним електронним підписом, з використанням можливостей Системи відповідно до положень Порядку роботи Національної електронної науково-інформаційної системи, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08 січня 2024 року № 10, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 березня 2024 року за № 323/41668. З детальною інформацією щодо подачі документів та участі у Конкурсі можна ознайомитися за покликанням.

Форма заявки заповнюється в Системі послідовно українською та англійською мовами в одному файлі (вимоги до усіх пунктів заявки наводяться у файлі заявки (Додаток 1)).

До заповненої форми заявки потрібно також додати наступні скан-копії оригіналів документів у форматі PDF

  • Супровідний листВимоги: на бланку установи-заявника, адресований на МОН, текст у довільній формі із зазначенням назви спільного проєкту, пріоритетного напряму, імен та прізвищ українського та австрійського наукових керівників, перелік додатків. Обов’язково зазначити, що український науковий керівник працює за основним місцем роботи в ЗВО/НУ-заявника та за останні 12 місяців щонайменше 6 місяців знаходився і працював на території України, а також що дослідження по темі проєкту не фінансуються з держбюджету в межах інших конкурсів.
  • Лист-підтвердження від австрійського партнера-керівника проєктуВимоги: на бланку установи-партнера, адресований на ім’я керівника ЗВО/НУ-заявника, текст у довільній формі із зазначенням назви спільного проєкту, яка має співпадати із назвою проєкту у формі заявки, імен та прізвищ австрійського та українського наукових керівників.
  • Документ про відсутність в заявці та додатків до неї інформації з обмеженим доступом. Вимоги: Документ в якому зазначається, що матеріали проєктної пропозиції не містять інформації з обмеженим доступом, текст у довільній формі.
  • CV українського та австрійського наукових керівників проєктуВимоги: CV керівника з України оформлюється двома мовами – українською та англійською, CV керівника з Австрії – достатньо лише англійською мовою.

Довідка про перетин кордону науковим керівником.

Кінцевий строк подання – 25 жовтня 2024 року (до 13:00).

Учасник конкурсу, визнаний переможцем за результатами конкурсу, при підписанні договору на виконання НДР зобов’язаний подати до МОН оригінали документів у паперовій формі.

Організатори розглядатимуть тільки ті заявки, що оформлені відповідно до зазначених вимог та були надіслані вчасно.

Етапи відбору:

  • перевірка документів на відповідність формальним вимогам конкурсу;
  • передача заявок на наукову експертизу;
  • проведення наукових експертиз паралельно в обох країнах;
  • ранжування переліку проєктів за результатами наукових експертиз обох сторін;
  • відбір та затвердження науково-дослідних проєктів для фінансування на засіданні Спільної українсько-австрійської змішаної Комісії з питань науково-технічного співробітництва;
  • розміщення інформації про переможців конкурсу на сайті МОН. 

Основні критерії відбору:

  • відповідність напрямам конкурсу;
  • наукова якість та інноваційний характер проєкту;
  • здатність та компетентність тимчасових наукових колективів втілити проєкт у життя;
  • можливість проведення спільних досліджень і адекватність наукового методу;
  • досвід участі у міжнародних проєктах і майбутній розвиток міжнародного співробітництва;
  • якість інфраструктури установ, що беруть участь у проєкті;
  • участь у проєкті молодих науковців (віком до 35 років);
  • можливості практичного використання результатів проєкту. 

Інтелектуальна власність

Науковці з українського боку, зокрема керівники проєктів, мають вжити усіх необхідних заходів для захисту науково-технічних та промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головна увага приділятиметься тому, щоб у межах співробітництва не відбулося незапланованої передачі українських технологій іншим країнам.

Фінансування 

Проєктна пропозиція має бути розрахована на 2 роки, починаючи з 2025 року. Фінансування виділяється на кожен рік окремо. З виконавцями укладають відповідні договори та щороку додаткові угоди на виконання проєктів. Рішення про продовження фінансування наступного року приймається після розгляду звіту за попередній рік роботи.

Міністерство фінансує витрати українських науковців під час візиту до Республіки Австрія, а саме: витрати на проїзд, проживання, добові, візу за необхідності та медичне страхування (сума добових витрат та гранична сума витрат на найм житлового приміщення за добу розраховуються відповідно до Постанови КМУ від 02.02.2011 № 98).

Фінансова підтримка МОН включає також заробітну плату українських учасників науково-дослідного проєкту. Крім того, договором на виконання (передачу) науково-дослідних робіт між МОН та установою-виконавцем проєкту передбачаються статті витрат на закупку матеріалів та на накладні витрати для підтримки організації, де виконується науково-дослідний проєкт.

Візити австрійських колег забезпечуються за рахунок австрійської сторони.

Додаткова інформація

У рамках цього конкурсу можуть фінансувати лише нові проєкти. Відібрані проєкти не можна фінансувати з інших джерел державного бюджету.

Одна і та сама особа може бути науковим керівником не більше двох проєктних пропозиції, що подаються на конкурс (при цьому буде фінансуватися тільки один проєкт).

Керівником проєкту може бути науково-педагогічний (науковий) працівник, який працює (навчається) у закладі вищої освіти, науковій установі за основним місцем роботи та який за останні 12 місяців щонайменше 6 місяців знаходився і працював на території України (окрім керівників проєктів від ЗВО/НУ, які знаходяться на територіях, які були тимчасово окуповані після 24.02.2022 р.);

До пакету документів додається скан-копія довідки про перетин кордону науковим керівником. Порядок отримання довідки наведено у Додатку 2.

Керівникам проєктів рекомендовано не включати, а експертам МОН рекомендовано не зараховувати публікації у виданнях, які мають явні ознаки хижацьких, до доробку авторів проєкту. Основні ознаки хижацьких видань, наведено у Додатку 3.

Кандидатам на участь у конкурсі з української сторони варто переконатися у тому, що їх австрійські партнери подали відповідну заявку до Австрійського агентства з питань освіти та інтернаціоналізації.

Інформація про переможців конкурсу буде оприлюднена на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Наука» → «Європейська та Євроатлантична інтеграція» → «Двосторонні наукові конкурси» → «Результати конкурсів».

Лише переможці конкурсу будуть поінформовані електронним листом за вказаною у заявці електронною поштою для подальших кроків.

В публікаціях та іншій науково-технічній продукції, що будуть стосуватися проєкту обов’язково зазначати, що проєкт фінансується Міністерством освіти і науки України із зазначенням відповідного номеру. 

Читайте також: