Запрацював Національний контактний пункт програми ЄС “Горизонт Європа” за напрямом діяльності “Здоров’я”

Про це повідомили на сторінці НКП у фейсбуці.

Зокрема, підписано договір між Львівським національним медичним університетом ім. Д. Галицького (на основі якого діятиме НКП) та Міністерством освіти та науки України.

НКП очолив Роман Лесик, керівник Центру молекулярного дизайну, досліджень лікарських засобів та біологічно-активних сполук, завідувач кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії ЛНМУ ім. Д. Галицького.

Роман Лесик – один із 2% найцитованіших науковців світу за даними 2021 року у Scopus. Він також Doctor Honoris Causa Познанського медичного університету імені Кароля Марцінковського та лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Очільник НКП викладає в університетах України та Польщі, є членом редакційних колегій кількох наукових журналів Польщі, Австрії та США. Автор понад півтисячі наукових та навчально-методичних праць і Почесний Амбасадор Львова.

Health National contact point of Ukraine

Нагадаємо, що мережа національних контактних пунктів буде охоплювати 22 НКП у 14 закладах вищої освіти, 4 наукових установах Національної академії наук України та 2 державних установах, підпорядкованих МОЗ та Міндовкіллю.

НКП Програми «Горизонт Європа» працюватимуть у 12 населених пунктах в межах 10 областей України.

НКП будуть створені у:

• ДУ «Інститут ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України»;
  • ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України»;
  • Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу;
  • Інституті проблем моделювання в енергетиці імені Г. Є. Пухова НАН України;
  • Київському національному університеті імені Тараса Шевченка;
  • Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького;
  • Міжнародному європейському університеті;
  • Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України;
  • Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;
  • Національному університеті «Запорізька політехніка»;
  • Поліському національному університеті;
  • Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника;
  • Сумському державному університеті;
  • Українському державному університеті науки і технологій;
  • Університеті Григорія Сковороди в Переяславі;
  • Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті;
  • Харківському національному університеті внутрішніх справ;
  • Центрі досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України, м. Київ;
  • Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича;
  • Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

Основне завдання мережі НКП – активізація участі українських установ, організацій у програмах «Горизонт Європа та «Євратом», забезпечення підвищення кількісних та якісних показників участі в них і залучення європейських грантів для посилення українського дослідницького та інноваційного потенціалу. Розбудова мережі НКП є важливим етапом створення інфраструктури підтримки українських установ та організацій у Програмі «Горизонт Європа».

(http://surl.li/pqgmtc)