У приміщенні Постійного представництва України при ООН, заступник міністра національної безпеки США з питань стратегії, політики та планування Роберт Сільверс передав міністру МКІП Миколі Точицькому 4 середньовічні залізні шаблі, датовані IX–XIII століттям. Про це ідеться у повідомленні МКІП.
За словами Роберта Сільверса, їх виявили, «коли кілька митних та прикордонних службовців у міжнародному поштовому відділенні у Ньюарку, штат Нью-Джерсі, побачили пакунок, у якому, як стверджувалося, містився набір для барбекю». Службовці оглянули й відправили пакунок на подальшу перевірку. «Потім наші експерти звернулися до Національного музею історії України в Києві, передали фотографії, і так було встановлено, що це предмети культурної спадщини, скарби самобутнього минулого України», — прокоментував він.
Ще 7 цінностей наразі перебувають у процесі ідентифікації українськими експертами на основі наданих фотографій.
«Кожен повернутий артефакт — це маленька перемога у нашій боротьбі за нашу ідентичність і, зрештою, за нашу перемогу. Наші артефакти — це символ ідеї України, її прагнення до свободи та незалежності. І поки ми маємо свою ідею, ми будемо жити, боротися і перемагати», — наголосив Микола Точицький.
Міністр додав, що повернуті шаблі — не просто зброя, а символ глибокого історичного звʼязку українців з предками та української національної сили.
Ця операція стала результатом успішної взаємодії між Міністерством культури та стратегічних комунікацій України, Службою зовнішньої розвідки України, Посольством України в США, Національним музеєм історії України та Інститутом археології НАН України.
Фото Володимира Ільченка, Укрінформ
Читайте також:
- Наперекір війні. Харківські науковці виконали новаторську роботу у галузі радіофізики
- Міжнародна лабораторія чи центр військового виробництва?
- Релокувати компанію і — підтримати інших
- На шляху до справедливого миру: аналітика і вагомі завдання на перспективу
- Від Української Формули Миру до глобальної доктрини бінарної екологічної та воєнної безпеки
- Отруєна росіянами вода Сейму прямує до Києва
- Національна система дослідників – чи ходитимуть гроші за дослідником?
- Чи врятує нашу шкільну фізику англійська?