Глобальна коаліція Українських студій має на меті обʼєднати найбільші центри вивчення українознавства у світі, щоб поширювати правду про нашу державу, її історію, літературу. Для розвитку цієї ініціативи українська делегація на чолі з першою леді Оленою Зеленською та за участю першого заступника міністра освіти і науки України Євгена Кудрявця та радниці Президента Ольги Будник зустрілися з представниками Гарвардського університету.
У цьому закладі діє Український науковий інститут, який вивчає і поширює знання про Україну вже пів століття. Діяльність закладу освіти дала старт для розвитку Коаліцій.
Саме тому надзвичайно цінною була зустріч з Сергієм Плохієм, професором Гарвардського університету, українським та американським істориком, який очолює Український науковий інститут Гарвардського університету. Тож головною темою зустрічі стало обговорення розвитку та розширення співпраці задля популяризації вивчення та дослідження української культури, історії, мови та літератури. Також провели круглий стіл з діячами інституту, зокрема його колишніми директорами Романом Шпорлюком, Григорієм Грабовичем, Майклом Флаєром.
Варто відзначити, що завдяки спільним зусиллям розвиток українських студій стрімко зростає. Наприклад, у Гарварді створили програму вивчення модерної України за фінансування родинної Фундації Темертеїв. Ще один здобуток — заснування курсу із проєктування відбудови деокупованих українських міст MIT-Ukraine, який розробила професорка Массачусетського технологічного інституту Елізабет Вуд та презентувала проєкт із відновлення на прикладі Святогірська.
Крім того, українське Посольство у США почало переговори із Джорджтаунським університетом — його Школа міжнародних відносин зацікавлена у створенні кафедри українознавчих студій. Для України це стало б вагомим внеском і черговим зміцненням субʼєктності на міжнародній арені. Адже формування обізнаності про нашу державу — дієвий метод протидії дезінформації.
«Поширювати знання про Україну у світі, про нашу історію, культуру — теж важлива форма протистояння агресорові. Адже він хоче знищити нас не лише фізично, а й ментально. Але що більше українських студій у світі таких, як гарвардські, то більше захищена Україна», — підсумувала перша леді Олена Зеленська.
Візит першої леді до Гарвардського університету підготувало Посольство України у США.
Читайте також:
- Наперекір війні. Харківські науковці виконали новаторську роботу у галузі радіофізики
- Міжнародна лабораторія чи центр військового виробництва?
- Релокувати компанію і — підтримати інших
- На шляху до справедливого миру: аналітика і вагомі завдання на перспективу
- Від Української Формули Миру до глобальної доктрини бінарної екологічної та воєнної безпеки