Мандрівний музей науки продовжує велике турне прифронтовими містами України. Протягом двох тижнів інтерактивні наукові експонати дивували жителів Чернігова та Ніжина. Виставка викликала величезний ажіотаж. Попри обмеження на одночасну кількість відвідувачів з міркувань безпеки, її встигли побачити понад 1500 людей.
«Кількість охочих прийти на виставку значно перевищила наші очікування і наші можливості. Ми були обмежені площею приміщень і безпековими нормами. Тож приймали людей лише за попереднім записом. Хочу зазначити, що у Чернігові вже в перший день були набрані групи на весь період виставки в місті», — розповіла менеджерка мандрівних проєктів Музею науки Маргарита Кузьмінова.
На виставку до Чернігівщини привезли 12 мандрівних експонатів. Зокрема, обертовий стілець, прозоро-непрозоре скло, балансборд, магнітний міст, архітектурний конструктор-модель іглу та ін. Фаворитом відвідувачів став балансборд або лабіринт для вивчення відчуття рівноваги. Завдяки йому можна перевірити свій вестибулярний апарат і навіть виявити порушення в його роботі. До речі, у Музеї науки планують за допомогою балансборду провести дослідження — як стрес впливає на стан рівноваги людини. Для цього інтерпретаторки музею фіксують, скільки часу потрібно відвідувачам, щоб урівноважитись і пройти завдання на експонаті — провести кульку всередині лабіринту з початку до фінішу.
«Зараз в Україні — воєнний стан, і всі люди — і діти, й дорослі — перебувають у постійному стресі, у тривозі. Балансуючи на цьому експонаті, люди знаходять якийсь свій дзен і на певний час відключаються від якихось негативних емоцій», — каже відвідувачка виставки Вероніка.
Ідея турне «Наука на колесах» полягає в тому, щоб надати дітям у прифронтових регіонах майданчик для всебічного розвитку. Адже в умовах війни доступ до нових знань і освітніх можливостей суттєво ускладнився.
«Мандрівний музей науки — це програма компенсації освітніх втрат для регіонів, які особливо потерпають від війни. Ми забезпечуємо доступ до науково-пізнавальних можливостей. Ще метою проєкту є створення сприятливого психоемоційного середовища, яке підтримує розвиток дітей і допомагає їм легше проживати наслідки війни», — зазначив президент Малої академії наук України Станіслав Довгий.
Турне мандрівного музею науки продовжиться у Сумській, Полтавській, Одеській та Миколаївській областях. Для різних міст передбачені різні формати виставки.
«Ми сформували дві концепції мандрівного музею залежно від наближеності до зони бойових дій та розміру міста, в яке їдемо. Є велика мандрівна виставка і середня мандрівна виставка. До великої входить близько десяти експонатів, до середньої — три та наукове шоу. Середня виставка може бути розміщена одразу в укритті», — підкреслює директорка Музею науки Марія Дуброва.
Наразі графік мандрівного музею розписаний до кінця року. Мала академія наук планує розвивати проєкт «Наука на колесах» і продовжити його у наступному 2025 році.
Пресслужба НЦ МАН України
Читайте також:
- МАН: хто представлятиме Україну на WYEC
- Михайло Згуровський — почесний доктор університету Драгоманова
- Інститути НАН України успішні у програмі «Євратом»
- Наперекір війні. Харківські науковці виконали новаторську роботу у галузі радіофізики
- Міжнародна лабораторія чи центр військового виробництва
- Релокувати компанію і — підтримати інших