Дослідження: 22,5% української молоді читають книжки кілька разів на рік або ніколи

Про це повідомляє Український інститут книги за результатами дослідження U-Report Ukraine, Українського інституту книги та Міністерства культури та інформаційної політики України..

Зазначено, що 52,8% респондентів заявили, що читають щодня або кілька разів на тиждень, водночас 22,5% зазначили, що читають кілька разів на рік або ніколи.

До трійки причин, чому молодь читає, потрапили: просто подобається читати (60,3%), для саморозвитку (50,1%) й подобається “атмосфера читання” (49,1%).

До трійки причин, чому молодь не читає, потрапили: немає часу (41,3%), немає бажання (33%) та є інші захоплення (28,5%).

Щодо того, де молодь бере книжки, то 57% опитаних відповіли, що купують в офлайн-магазинах, 48,7% – купують в онлайн-магазинах, безоплатно завантажують або читають онлайн – 35,1%.

Серед іншого 78,4% респондентів заявили, що віддають перевагу друкованому формату книги.