У КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся фінал V Всеукраїнського конкурсу наукових робіт з міжнародною участю «Інтелект молоді. Раціональне природокористування та сучасні енергоефективні технології», що об’єднує талановиту молодь навколо питань енергоефективності, екологічної безпеки, біозахисту суспільства та ефективного використання енергії майбутнього, технологій сталого розвитку в цілому.
Захід відбувся під патронатом Professional Association of Environmentalists of the World (PAEW) та Ради молодих учених Міністерства освіти і науки України (РМВ МОН).
«Студенти — це основний драйвер розвитку суспільства та економіки. Вони розв’язують поліфункціональні проблеми, допомагаючи виконати завдання енергетичного переходу, декарбонізації та кліматичної нейтральності як для нашої країни, так і для всього світу в контексті доктрини сталого розвитку», — Сергій Бойченко, завідувач кафедри АЕМК Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту (НН ІЕЕ) КПІ ім. Ігоря Сікорського, фундатор і головний організатор конкурсу.
Цей захід став уже традиційним, адже бере свій початок ще з 2015 року, коли з ініціативи науково-технічної спілки хіммотологів був проведений уперше. Втім з року в рік конкурс виходить на новий рівень, розширює географію, збільшує кількість учасників і наукових проєктів.
Цього року в ньому взяло участь 40 учасників — талановитих студентів, аспірантів і молодих учених не тільки з України, а й з усього світу: Канади, Китаю, Польщі, Словаччини.
Серед авторів найкращих робіт і переможців є наші КПІшники! Наталія Болотюк, студентка Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту (НН ІЕЕ) КПІ ім. Ігоря Сікорського, представила власний проєкт модульних укриттів — споруд подвійного призначення, що здатні врятувати й зберегти життя людей під час масованих ракетних атак. Такі укриття — економічні, прості в монтажі, виготовляються в найкоротші строки й можуть бути встановлені «під ключ».
Більшість креативних робіт не залишилися без уваги партнерів конкурсу — провідних вітчизняних підприємців і бізнесу України, серед яких: промислово-будівельна група «Ковальська», Schneider Electric Україна, Autostrada, «Алекспром» та інші. Партнери готові залучати талановиту молодь до стажування на підприємствах за програмами дуальної освіти. А також дати можливість студентам працевлаштуватися й кар’єрно зростати.
«Наша країна перебуває нині в такій ситуації, коли треба докладати максимум зусиль, щоб піднімати вітчизняну економіку, український бізнес з допомогою молоді. Ми маємо долучати студентів до роботи на наших виробництвах і підприємствах, бо завдяки їхньому живому мозку та зацікавленості наукою сьогодні можна розв’язати багато важливих питань, наприклад питання енергоефективності», — Катерина Банщикова, керівник функції охорони здоров’я та безпеки праці промислово-будівельної групи «Ковальська».
Автори п’яти найкращих проєктів-переможців, серед яких і київські політехніки, наприкінці жовтня зможуть взяти участь у фіналі XIII Міжнародного фестивалю «Sikorsky Challenge 2024».
Читайте також:
- Справа життя Петра Гули. Чеські національні парки. Чим вони відрізняються від наших
- Забагато чи замало в Україні науковців?
- Рух до гармонії, чи до самознищення: системне осмислення конфліктуючого світу
- Чому Україна виграє цю війну?
- Заповідник «Хортиця» як фортеця історичної пам’яті й природоохорони
- А що таке сніг, мамо?