Спільні дії сторін у майбутньому допоможуть знизити дефіцит кваліфікованого персоналу теплоелектростанцій у проєктуванні, автоматизації процесів, підтримці безперебійного тепло- та енергопостачання різного типу об’єктів нашої держави.
Представники ПАТ «Центренерго» переконані, що Київська політехніка — один із найкращих українських ЗВО, що має сильний науковий потенціал для підготовки професійних спеціалістів у галузі енергетики.
«Ми потребуємо інженерів, фахівців у теплоенергетичній галузі. Ми знаємо, який досвід має КПІ в цьому напрямі, тому звернулися з пропозицією підготовки кадрів.
Ми готові забезпечити практичне навчання студентів і випускників та надати майданчики наших ТЕС для навчальних робіт, які потрібні університету. Адже сьогодні професійна освіта і практика в реальних умовах виробництва допоможе будувати наше майбутнє», — Євгеній Гаркавий, генеральний директор ПАТ «Центренерго».
У планах Київської політехніки та ПАТ «Центренерго» — взаємодія в дуальній освіті й створенні нових освітніх програм, а також залученні студентів до навчання в умовах реального виробництва, до прикладу на Трипільській ТЕС.
«Енергетика нині є однією з ключових системоутворюючих галузей для економіки України. Саме тому ми хочемо взаємодіяти з компанією «Центренерго», щоб підвищувати якість підготовки наших студентів, наприклад, через форми дуальної освіти, ознайомлювати їх з новими технологіями у сфері енергетики й впроваджувати їх у нас», — Анатолій Мельниченко, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Навчати фахівців-практиків, готових до викликів сьогодення, планують на базі:
- НН інститут атомної та теплової енергетики КПІ ім. Ігоря Сікорського (НН ІАТЕ);
- Інститут енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського (НН ІЕЕ);
- Факультет Електроенерготехніки та Автоматики КПІ ім. Ігоря Сікорського (ФЕА).
Також до роботи залучатимуть студентів і науковців Фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського (НН ФТІ), де вже працюють над підготовкою фахів
Читайте також:
- BasisOpen — як просто взяти й провести олімпіаду з фізики
- Справа життя Петра Гули. Чеські національні парки. Чим вони відрізняються від наших
- Забагато чи замало в Україні науковців?
- Рух до гармонії, чи до самознищення: системне осмислення конфліктуючого світу
- Чому Україна виграє цю війну?
- Заповідник «Хортиця» як фортеця історичної пам’яті й природоохорони