Голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак у своєму телеграм-каналі розповів, як триває робота із забезпечення шкіл підручниками.
Народний депутат відзначив, що у 2023 році весь необхідний обсяг було виготовлено і доставлено вчасно, «напевне вперше за 30 років». Після цього комітет надав уряду та МОН рекомендації як покращити якість, виготовлення і доставку підручників (зокрема для дітей з особливими освітніми потребами).
Попри це, як наголосив голова Комітету, у 2024 році більшість рекомендацій не виконано: порушено строки доставки підручників; немає механізму забезпечення підручниками українських дітей за кордоном; порушено закони України в частині обовʼязковості апробації та закупівлі інтерактивних електронних додатків; не змінені процедури конкурсного відбору тощо.
«Все це і нездатність системно вдосконалювати процеси закладає суттєві ризики зриву виготовлення і вчасної доставки підручників у 2025 році», – зазначив Бабак.
З огляду на це, роботу МОН в цій частині Комітет визнав незадовільною.
«Разом з цим, коли Комітет буквально вигризає додаткові кошти в проєкті Бюджету-2025 (дякую Міністерству фінансів і Бюджетному Комітету за конструктив і підтримку), МОН навіть не приходить на засідання Бюджетного Комітету і робочих груп по бюджету, – зауважив пан Сергій. – Трішки сумно. Складається враження, що якісні підручники і гроші на це в Бюджеті потрібні тільки Верховній Раді».
Більш детально про засідання Комітету можна прочитати за лінком: https://kno.rada.gov.ua/news/main_news/76738.html
Читайте також:
- російський шантаж Запорізькою атомною: не перебільшувати небезпеку
- Чи потрібні заплавні ліси на дні Каховського сховища ?
- То скільки ж зрубано лісу в Карпатах або Криза довіри до українських науковців
- BasisOpen — як просто взяти й провести олімпіаду з фізики
- Справа життя Петра Гули. Чеські національні парки. Чим вони відрізняються від наших
- Забагато чи замало в Україні науковців?
- Рух до гармонії, чи до самознищення: системне осмислення конфліктуючого світу