Міністерство освіти і науки України повідомляє про новий конкурс грантів від НАТО в межах програми «Наука заради миру та безпеки» (SPS). Українські вчені мають можливість долучитися до реалізації досліджень, що відповідають стратегічним безпековим потребам сучасного світу.
Програма SPS, діючи в багатьох країнах-партнерах НАТО, підтримує проєкти з високим потенціалом для зміцнення національної та міжнародної безпеки. У 2025 році особливу увагу надаватимуть розробкам у галузях кібербезпеки, енергетичної стійкості, біобезпеки та реагування на надзвичайні ситуації. Зокрема, SPS шукає проєкти, що сприятимуть захисту критичної інфраструктури, поліпшенню екологічної ситуації та підвищенню готовності до загроз різного характеру.
Основні напрями програми:
- Оцінювання загроз з боку російської федерації: розроблення інструментів для боротьби з інформаційними атаками та аналізу гібридних загроз.
- Енергетична безпека: розроблення нових рішень для гарантування безпеки енергетичної інфраструктури та переходу на відновлювальні джерела енергії.
- Інновації та новітні технології: дослідження, пов’язані зі штучним інтелектом, квантовими технологіями та біотехнологіями, з метою захисту від потенційних загроз.
- Протидія тероризму: розроблення технологій для виявлення та запобігання терористичним загрозам, зокрема, протидія використанню технологій у тероризмі.
- Управління хімічними, біологічними, радіологічними та ядерними небезпеками: пошук нових методів захисту та ліквідації небезпечних агентів.
- Протидія гібридним загрозам: розроблення технологій для захисту від інформаційних маніпуляцій та інших гібридних тактик.
- Резистентність: посилення національної готовності до кризових ситуацій і забезпечення захисту критичної інфраструктури.
- Кіберзахист: підтримка розроблення технологій для захисту комунікаційних мереж.
- Охорона довкілля і зміни клімату: Вивчення впливу зміни клімату на безпеку, зокрема природних катастроф.
- Стратегічне прогнозування: вивчення основних тенденцій у міжнародній безпеці та розроблення ранніх систем попередження.
- Людські й соціальні аспекти безпеки: підтримка ініціатив, спрямованих на жінок, мир та безпеку.
Подання заявок на участь у програмі триватиме до 5 січня 2025 року за покликанням. Детальнішу інформацію про конкурс читайте тут.
Читайте також:
- Втома від Європи – це ніщо , порівняно з тим , що переживають українці
- російський шантаж Запорізькою атомною: не перебільшувати небезпеку
- Чи потрібні заплавні ліси на дні Каховського сховища
- То скільки ж зрубано лісу в Карпатах або Криза довіри до українських науковців
- BasisOpen — як просто взяти й провести олімпіаду з фізики