Соціальний захист, ветеранська політика та розвиток інклюзивності в університеті. Київська політехніка планує реалізовувати надважливі соціальні проєкти разом з Ukraine Task Force (UTF) Університету штату Флорида (FSU). Ця дослідницька група створена американцями для грантової, освітньої та інноваційної підтримки університетів України в галузях безпеки, реабілітації фізичного та психологічного здоров’я.
Оцінити роботу КПІ ім. Ігоря Сікорського у цих сферах, поділитися власним досвідом і обговорити напрями спільної роботи до Київської політехніки завітала програмна директорка Ukraine Task Force (UTF) Вільма Еліза Фуентес.
«Нашим установам треба обмінюватися досвідом. В Університеті Флориди є напрям підготовки паралімпійців до паралімпіади, а отже, ми могли б залучати їхній досвід у спільних реабілітаційних проєктах», — Вільма Еліза Фуентес, програмна директорка Ukraine Task Force (UTF) Університету штату Флорида (FSU).
Досвід нашого університету зацікавив американських партнерів. Київська політехніка в межах Стратегії розвитку на 2025–2030 роки вже розпочала реалізовувати низку соціальних ініціатив. Одна з них — проведення активної політики щодо ветеранів:
- в університеті з’явилася посада помічника ректора з питань ветеранів;
- на базі КПІ ім. Ігоря Сікорського діє Навчально-інноваційний центр протезування та реабілітації для навчання майбутніх реабілітологів, які надаватимуть якісну медичну та психологічну підтримку ветеранам, а також незабаром створюватимуть високотехнологічні протези, що дадуть змогу українцям жити без обмежень;
- вже цьогоріч почне працювати Науковий парк адитивних технологій та реабілітації.
«Нині вкрай важливо впроваджувати проєкти для ветеранів, створювати повноцінний інклюзивний простір в нашому університеті. І ми вже працюємо над цим. Це важливо не лише для ветеранів війни, а й для всіх людей з інвалідністю», — Андрій Гаврушкевич, помічник ректора з питань ветеранів КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Сторони обговорили й інші актуальні проєкти для співпраці, як-от реабілітація глухих і нові методи очищення води в зонах бойових дій. Мета одна — спільними діями наблизити нашу перемогу і зробити освіту й життя в Україні доступними та інклюзивними!
Читайте також:
- Втома від Європи – це ніщо , порівняно з тим , що переживають українці
- російський шантаж Запорізькою атомною: не перебільшувати небезпеку
- Чи потрібні заплавні ліси на дні Каховського сховища ?
- То скільки ж зрубано лісу в Карпатах або Криза довіри до українських науковців
- BasisOpen — як просто взяти й провести олімпіаду з фізики